25 lat niewinności: Sprawa Tomka Komendy - 2020 - PL

25 lat niewinności: Sprawa Tomka Komendy – 2020 – PL

25 lat niewinności: Sprawa Tomka Komendy – 2020 – PL. Cały film online. Dramat oparty na faktach, opowiada historię niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia – Tomasza Komendy.


Aby móc oglądać film, proszę poczekać na pojawienie się playera tutaj:

Pobierz 2 - 25 lat niewinności: Sprawa Tomka Komendy - 2020 - PL


Opis filmu

Dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. Przedstawia życie Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Po 18 latach odsiadki na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.


25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy 2020 - 25 lat niewinności: Sprawa Tomka Komendy - 2020 - PL

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity i zdany tylko na siebie. W końcu, pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy [PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Na uwagę zasługują także świetne zdjęcia Bartłomieja Kaczmarka, z którym Holubek pracował już przy Rojście. Świat w jego obiektywie jest szary i markotny. Przygaszone kolory podkreślają tylko beznadzieję sytuacji. W scenach więziennych filmu 25 lat niewinności: sprawa Tomka Komendy, daje się wyczuć klaustrofobię i brak jakiejkolwiek prywatności mieszkańców celi. 25 lat niewinności. Zresztą w tym filmie nie ma chyba źle obsadzonych ról, a przynajmniej ja ich tam nie znalazłem. Nawet bohaterowie pojawiający się w krótkich epizodach jak Jan Frycz, Jacek Beler czy Andrzej Konopka, zostają w pamięci widza. Jest to oczywiście nie tylko zasługa aktorów, ale przede wszystkim świetnie napisanego scenariusza. 25 lat niewinności: Sprawa Tomka Komendy – 2020 – PL.

Sprawa Tomka Komendy nie odbije się tak szerokim echem jak Dług Krauzego, ponieważ główny bohater tej tragedii jest już na wolności, walcząc teraz z państwem o odszkodowanie za krzywdy, jakie mu wyrządzono. Mam jednak nadzieję, że film obnaży niedoskonałości naszego systemu i w jakimś stopniu przyczyni się do jego poprawy. Bo na to, że osoby odpowiedzialne za tę haniebna kartę polskiego wymiaru sprawiedliwości poniosą karę, raczej nie liczę.

Zostaw odpowiedź