Ad Astra - 2019 - Lektor PL - Cały film - Online

Ad Astra – 2019 – Lektor PL – Cały film – Online

Ad Astra – 2019 – Lektor PL – Cały film – Online

Pobierz - Ad Astra - 2019 - Lektor PL - Cały film - Online


Opis filmu

Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) otrzymuje zadanie i wyrusza na wyprawę poza Układ Słoneczny. Jego osobistą misją jest odnalezienie swojego dawno zaginionego ojca i odkrycie zagrożenia, które niedługo spotka naszą planetę. Podczas tej podróży odkryje on niesamowite fakty, które przeczą sensowi ludzkiej egzystencji i miejscu zajmowanemu we wschechświecie.


W najnowszym filmie Jamesa Graya pt. “Ad Astra” możemy zobaczyć genialnego Brada Pitta. Przez cały seans ma on w nosie swoją strefę komfortu i wydawać się może, że kamera zagląda mu prosto w oczy. Aktor jednak bardzo dobrze odnajduje się w takich ciaśniutkich scenach, co potęguje na pewno wrażenie intymności. Tak na prawdę, to tylko raz zauważyłem, że jedną ze scen można było tak dosłownie “dopieścić” ale to taki drobniutki szczególik

Ad Astra – 2019 – Lektor PL – Cały film – Online. Podczas seansu możemy zadać sobie jedno pytanie: “Czy syn powinien być karany za grzechy swojego ojca”? Dlaczego zadośćuczynienie za jego grzeszki ma spoczywać na barkach syna? Jeśli chodzi o oprawę wizualną, to Ad Astra jest na prawdę genialna, ale psuje tutaj na pewno fakt, że mamy doczynienia tutaj raczej z chłopcem w ciele mężczyzny. Chłopcu, który nigdy nie wyzwolił się od pytania: „tato, dlaczego?”. Gray rysuje emocjonalną drogę swojego bohatera powolnie, ale dzięki intensywnego klimatowi, wrażeniowości filmu, omija pułapkę nudy.

Niszczycielska działalnoś człowieka nie jest jednym z tematów filmu, ale trudno nie zauważyć dyskusji na temat, że człowiek jest sprawcą wielu katastrof ekologicznych. Lot w kosmos stały się najlepszą rozrywką dla bogaczy a przestały być misjami naukowymi. To właśnie na skolonizowanych planetach obok Subwayów i McDonaldów toczą się wojny o wpływy i surowce.

Ad Astra [Lektor PL, CDA, Cały film, Online]

Ad Astra 2019 - Ad Astra - 2019 - Lektor PL - Cały film - Online

Gray od zawsze fascynował się ludzką ciekawością i potrzebą odkrywania kosmosu. Zawsze wyglądało to tak jakby dowiedzenie się, czy poza Ziemią istnieje jakieś życie, odpowiedziało nam na pytanie: “Jak żyć”?. Te poszukiwania to według niego wyraz skrajnego kryzysu, w jakim znalazła się ludzkość. W Ad Astrze reżyser obnaża pustkę tego gestu. Kto nie potrafi spojrzeć sobie w twarz, czy na Ziemi, czy w Kosmosie, będzie równie samotny.

4 opinii do Ad Astra – 2019 – Lektor PL – Cały film – Online

 • Piotrek  napisz:

  Najwazniejsze że działa 🙂

 • Justyna  napisz:

  Polecam każdemu ten film

 • Wiktor  napisz:

  Bardzo dobry lektor polecam

 • Pati  napisz:

  Dzięki za wstawienie tego filmu 🙂

Zostaw odpowiedź