Alpha / Alfa (2018) Lektor PL

Alpha / Alfa (2018) Lektor PL

Alpha / Alfa (2018) Lektor PL

Alpha / Alfa (2018) Lektor PL. Akcja filmu rozgrywa się w Europie jakieś 20 tysięcy lat temu. Młody mężczyzna razem z innymi ze swojego plemienia wyrusza na swoje pierwsze w życiu polowanie. Mężczyzna zostaje ranny, a jego współplemieńcy zostawiają go na pastwę losu, być może na pewną śmierć. Osłabiony i przerażony zrobi wszystko, żeby przetrwać w dzikiej i bezlitosnej puszczy. Próbuje on oswoić wilka, który został odrzucony przez swoje własne stado. Z czasem udaje mu się to i obaj zaczynają sobie ufać, a nawet mogą na sobie polegać. Od tej pory będą wspólnie pokonywać różne niebezpieczeństwa i pułapki losu, próbując odnaleźć drogę do domu zanim nadejdzie śmiertelna zima.

Recenzja

Alfa” jest kinem prostym, ale z drugiej strony jest to niecodzienna produkcja, ponieważ opowiada o pewnej nietypowej parze przyjaciół, którzy w prehistorii porozumiewają się ze sobą dawno wymarłym już językiem. Film jest pewnego rodzaju opowieścią o relacji człowieka z dziką naturą i początkiem hodowli dzikich zwierząt w niej żyjących. Człowiek uczy się żyć ze wspomnianym wyżej wilkiem, narzucać mu swoją wolę, ucząc podstawowych zasad, a także ustanawiając siebie w roli żywiciela. Jest to bardzo zgrabna historia i przede wszystkim opowiedziana w sposób bardzo przekonujący, bez rezygnowania z dzikiej natury wilka, która odzywa się w nim od czasu do czasu.

Z całą pewnością trzeba przymknąć oko na pewne niedoskonałości. Całość jest chyba zbyt lekko opowiedziana, a pewne fakty po prostu są małe realistyczne i niezgodne z historią. Nie chodzi o to, żeby traktować przeciętnego widza jak idiotę, ale twórcy po prostu podeszli do pewnych faktów troszkę z przymrużeniem oka, żeby zachować dramaturgię. Na pewno nie jest to oryginalna fabuła. Młody chłopak musi przetrwać pozostawiony sam sobie, poskromić dzikie zwierzę i finalnie, odnaleźć drogę do ukochanego domu. Podsumowując, warto jednak poświęcić te półtorej godziny, żeby oglądnąć online ten film na naszej stronie.

Oglądaj online cały film Alpha / Alfa (2018) Lektor PL

Alfa 2018 cały film online - Alpha / Alfa (2018) Lektor PL

Zostaw odpowiedź