Annette - 2021 - Lektor PL

Annette – 2021 – Lektor PL

Annette – 2021 – Lektor PL. Cały film online. Standupowy komik oraz operowa diwa przeżywają wzloty i upadki w swoim małżeństwie, odkrywając niezwykły talent córki.


Pobierz 2 - Annette - 2021 - Lektor PL


Annette – 2021

“Annette” to historia miłości słynnego komika Henry’ego i Ann, śpiewaczki o międzynarodowej sławie. W świetle reflektorów stanowią idealną, szczęśliwą parę. Ich życie odmienią narodziny pierwszego dziecka, Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze. Nowy film mistrza światowego kina Leosa Caraxa (“Holy Motors”) to ponadczasowa opowieść o miłości, zazdrości i zemście. Do swojej pierwszej anglojęzycznej produkcji francuski twórca zaangażował zdobywczynię Oscara Marion Cotillard (“Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) oraz nominowanego do Oscara Adama Drivera (“Historia małżeńska”, saga “Gwiezdne Wojny”). Scenariusz, muzykę i piosenki do filmu stworzył zespół Sparks. Za produkcję muzyczną odpowiadają również twórcy “La La Land” oraz “Moulin Rouge!”


Annette 2021 - Annette - 2021 - Lektor PL

W serii przemyślanych, aczkolwiek niekoniecznie udanych zabiegów, szczególnie zwraca uwagę wykorzystanie kukiełki w roli Annette. Dziewczynka wygląda komicznie, ale niezwykle uroczo, co ma ogromny ładunek symbolicznych odniesień i metafor do otaczającego nas świata. Tu nawet nie chodzi o podkreślenie sztuczności narracji czy zwrot w stronę Pinokia, Laleczki Chucky czy Baby Yody. Dostajemy obraz rodziców widzących w swoich dzieciach dosłownie przedmiot, coś możliwego do spieniężenia, kolejny performance. Carax nie idzie za rękę z konwenansami. Gdy tylko chce, pozbywa się pozornie istotnych elementów.

Annette – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Można przez to zarzucić mu zbyt mocne skupienie się na postaci Drivera czy opowiadanie o kolejnym toksycznym wizerunku mężczyzny zmagającego z problemami tej płci, które często przemilczamy, ale ten żałosny obraz tylko dopełnia ostateczne dzieło. Annette – 2021 – Lektor PL.

Pośród wszystkich tych prowokacji, patosu i sennych zdarzeń, nie jest jasne, co Carax próbuje swoim filmem powiedzieć. Szukanie granicy między prawdą a kolejnym pustym performancem staje się momentami męczące. I nawet jeśli macie w swoich głowach szereg pomysłów interpretacyjnych, zapewne można je równie dobrze wyrzucić do kosza. Jednak Annette jest tak fascynującą, zagmatwaną podróżą, pełną koloru i muzyki, że bez względu na intencje reżysera, bez sprawdzenia na własnej skórze, nie dowiecie się, czy zmarnuje wam ponad dwie godziny z życia, czy zaprosi was do śnienia na jawie, jakiego szybko nie zapomnicie.

Zostaw odpowiedź