Arab Blues - 2019 - Lektor PL

Arab Blues – 2019 – Lektor PL

Arab Blues – 2019 – Lektor PL. Cały film online. Selma powraca do rodzinnego Tunisu po wielu latach spędzonych w Paryżu. Marzy o tym, żeby zostać psychoterapeutką.


Aby móc oglądać film, proszę poczekać na pojawienie się playera tutaj:

Pobierz 2 - Arab Blues - 2019 - Lektor PL

Link 2:

Pobierz 2 - Arab Blues - 2019 - Lektor PL


Opis filmu

Wszędzie jest dobrze, ale w domu jednak najlepiej. Komedia obyczajowa Arab Blues opowiada właśnie o powrocie Selmy do rodzinnego Tunisu. Wychowała się w Paryżu, a teraz marzy o tym, żeby wrócić do Tunezji i tam prowadzić własną praktykę psychoterapeutyczną. Szybko okazuje się jednak, że jej zawód i styl życia nie podoba się jej rodzinie. Kulturowe różnice i obyczaje, generują serię pomyłek i sprzeczek. Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma, staje się solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy.


Arab Blues 2019 - Arab Blues - 2019 - Lektor PL

Arab Blues jest produkcją z gatunku komedii obyczajowej. Rozgrywa się ona w porewolucyjnej rzeczywistości, która siłą rzeczy stanowi istotny kontekst dla fabuły, na pierwszym planie są jednak ludzie: dysfunkcje, zagubienie, niezrozumienie. Bohaterowie i ich osobiste bolączki są nam bliskie, znajome, choć nieraz niedopowiedziane i nierozwiązane. Ma to sens: niełatwo jest je przecież zgłębić i pojąć. Sprawdzi się tu najlepiej powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Arab Blues – 2019 – Lektor PL.

Arab Blues [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Wyważony i niejednoznaczny nieraz humor stanowi ogromną siłę Arab Blues. Nie ma tu miejsca na standardowe, flagowe żarty z komedii o starciu kultur. Żadnej się tu zresztą nie wywyższa; obie strony muszą nauczyć się patrzeć szerzej, obie strony muszą zrozumieć się wzajemnie. Istota zrozumienia i dialogu stanowią serce Arab Blues. Usiądźmy i porozmawiajmy, zdaje się mówić Manele Labidi, reżyserka filmu, przypominając nienachalnie, że umiejętność skutecznej komunikacji nie jest niczym łatwym i zanim ją opanujemy, może minąć trochę czasu. I w porządku – najważniejsze, by wciąż i wciąż ponawiać próby. Film jest na pewno godny polecenia i czas spędzony na seansie, nie będzie na pewno czasem straconym. Niby w domu najlepiej, ale tylko wtedy, gdy “tańczysz” jak inni chcą, żebyś tańczyła.

Zostaw odpowiedź