Arktyka – 2018 – Lektor PL

Arktyka 2018 Lektor PL - Arktyka - 2018 - Lektor PL

Oryginalny tytuł: Arctic

Czas trwania: 1:37:12

Gatunek: Dramat

Reżyseria: Joe Penna

Scenariusz: Joe Penna

Kraj produkcji: Islandia

Premiera w polsce: 1 lutego 2019

Studio: Armory Films

Inny tytuł: Brak

Ocena: 7,1


Arktyka – 2018 – Lektor PL


Opis filmu

Akcja dzieje się w środku arktycznej tundry, gdzie dochodzi do prawdziwej katastrofy. Rozbija się tam samolot z jedynym pasażerem. Rozbitek wyciąga z samolotu wszystko, co może mu się przydać i wyrusza w drogę przed siebie. Jednak jałowy i identyczny krajobraz nie daje mu wielkich nadzieji i szans na ratunek.


Recenzja

Arktyka jest filmem na pierwszy rzut oka, prostym i takim zwyczajnym. Mężczyzna rozbija się na tytułowej Arktyce. Ta opowieść jest przykładem sytuacji dość kuriozalnej, bo przeważnie oczekujemy informacji o bohaterze, by go poznać i nawiązać jakąś emocjonalną więź. Tutaj jednak nie dowiemy się zupełnie niczego o głównym bohaterze. Nie często spotykamy filmy, w których jest tak mało dialogów. Jest to na pewno jedna z najlepszych decyzji i scenarzysty, ponieważ obserwujemy w ten sposób poczynania, kolejne decyzje i tytaniczny wysiłek, aby przeżyć i uratować swoją towarzyszkę.

Arktyka jest filmem idealnym wprost na salę kinową, ponieważ wymaga od widza zaangażowania i pozwolenia na wciągnięcie w historię. Nie jest to jednak film, który będzie przepełniony efektami specjalnymi. Jednak całość sprawia, że ciężko oderwać wzrok od obrazu. Oferuje on totalnie zapomnienie o rzeczywistości. Mads Mikkelsen w tym filmie udowadnia, że superbohater nie musi mieć nadludzkich mocy i peleryny, by wywoływać emocje i fascynować. Wystarczy, aby był człowiekiem. Polecamy oglądnąć ten film na naszej stronie.

Oglądaj online cały film z cda Arktyka – 2018 – Lektor PL

Arktyka 2018 online cały film pl - Arktyka - 2018 - Lektor PL

Zostaw odpowiedź