Bohemian Rhapsody (2018) Lektor PL

Bohemian Rhapsody - Bohemian Rhapsody (2018) Lektor PL

Oryginalny tytuł: Bohemian Rhapsody

Czas trwania: 2:14:03

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Muzyczny

Reżyser: Bryan Singer

Scenariusz: Anthony McCarten

Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania

Premiera w polsce: 2 listopada 2018

Studio: GK Films, New Regency Pictures

Inny tytuł: Untitled Freddie Mercury, Biopi

Ocena: 8,3


Bohemian Rhapsody (2018) Lektor PL

Aby móc oglądać film, proszę poczekać na pojawienie się playera tutaj:

Pobierz - Bohemian Rhapsody (2018) Lektor PL


Opis filmu

Bohemian Rhapsody (2018) Lektor PL. Film Bohemian Rhapsody opowiada historię zespołu Queen. Jest to przede wszystkim opowieść o fascynującej muzyce grupy i niezwykłym wokaliście jakim jest Freddie Mercury. Przełamał stereotypy i konwencje, zdobywał uwielbienie niewyobrażalnej ilości fanów na całym świecie. Film ukaże błyskawiczną karierę zespołu, który dzięki swoim hitom wspiął się w zastraszającym tempie na sam szczyt sławy. Przynajmniej do momentu, w którym skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Na stałę w historii muzyki zapisał się spektakularny koncert grupy, który miał miejsce podczas powrotu zespołu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego.


Obsada aktorska

Rami Malek – Freddie Mercury, Lucy Boynton – Mary Austin, Mike Myers – Ray Foster, Gwilym Lee – Brian May, Ben Hardy – Roger Taylor, Joseph Mazzello – John Deacon, Aidan Gillen – John Reid, Tom Hollander – Jim Beach.


Recenzja

Film bardzo mocno skupia się na postaci wokalisty. To właśnie przez jego osobę została stworzona cała ballada o legendarnym zespole Queen. Tak szczerze mówiąc, to twórcy filmu mogli dać ciutkę więcej do zagrania aktorom. Dynamika pomiędzy tymi bohaterami tworzy doskonałe fundamenty tego projektu. Twórcy jednak nie wyciągnęli wszystkiego i nie wykorzystali całego potencjału, żeby opowieść zadziałała na korzyść całej grupy. Nie da się ukryć, że nawet mniejszy fan zespołu, będzie potrafił uronić łzę podczas oglądania tego filmu. Wszystko to za sprawą wielkich hitów koncertowych, które można usłyszeć podczas występów grupy. W czasie tej sekwencji nakręconej z ogromnym rozmachem muszę przyznać, że miałem najprawdziwsze ciary na ciele i bawiłem się przecudownie. Po trochu było to z ogromnego sentymentu, po trochu z podziwu dla technicznego i aktorskiego kunsztu tej sceny. Muzyczny akcent został również doskonale dopracowany, co stanowi na pewno o wielkiej sile tego filmu. Jednak żałuję, że twórcy nie zbalansowali lepiej koncertowego elementu z historią, ponieważ treść ustępuje w niektórych momentach miejsca formie. Myślę, że fani grupy Queen nie tylko będą dobrze bawić się w czasie oglądania tej produkcji i nie raz zanucą kultowe przeboje.

Bohemian Rhapsody grafika - Bohemian Rhapsody (2018) Lektor PL

Zostaw odpowiedź