Come Play - 2020 - Lektor PL

Come Play – 2020 – Lektor PL

Come Play – 2020 – Lektor PL. Cały film online. Zdesperowana matka toczy walkę o życie i duszę swojego syna, po którego rękę wyciąga przerażająca istota z równoległej rzeczywistości.


Pobierz 2 - Come Play - 2020 - Lektor PL


Come Play – 2020

Mały Oliver czuje się inny i samotny. Od urodzenia nie mówi i porozumiewa się ze światem za pomocą smartfona i tabletu. Pewnego dnia za pośrednictwem tajemniczej aplikacji kontaktuje się z nim ktoś z innego świata oferując przyjaźń. Chłopiec jest szczęśliwy, że znalazł prawdziwego przyjaciela, nie podejrzewając, że właśnie wpuścił do naszego świata istotę o mrocznej duszy. Gdy rodzice Olivera zorientują się co się dzieje, wrota do innego świata będą już otwarte, a ich zamknięcie wymagać będzie potwornej ofiary.


Come Play 2020 - Come Play - 2020 - Lektor PL

Znajdziemy więc w „Come Play” kilka udanych rozwiązań. Formalnie, choć film jest reżyserskim debiutem Jacoba Chase’a , też jest bardzo dobrze. Aktorzy są nieźle poprowadzeni, a grający autystycznego Olivera Azhy Robertson jest kapitalny. Praca kamery umiejętnie gra z widzem w chowanego, a montaż nadaje całości świetne tempo. Od tej strony naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Come Play – 2020 – Lektor PL.

Come Play – 2020 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Jak pisałem wcześniej, to raczej klasyczny straszak, podążający znanymi tropami, w trochę bardziej współczesnych szatach. Ale jego wartością jest to, że to dobry straszak. Z pewnością parę razy podskoczycie na fotelu i będziecie przygryzać palce. Twórcy bardzo mądrze stopniują napięcie i w większości skrywają filmowego stwora daleko od wzroku nie tylko bohaterów „Come Play”, ale też i widza. Film ten jest jednak nierówny. Dlaczego? Gdzieś tak do połowy naprawdę intryguje i trzyma na krawędzi fotela, ale potem, szczególnie w finale, traci impet.

Metafora szkodliwego uzależnienia od patrzenia w ekrany jest tyleż samo chwalebna co banalna, także tutaj moja opinia jest podzielona. Natomiast, „Come Play” (szkoda, że dystrybutorowi nie chciało się wysilić na polską wersję tytułu, który w obecnej formie jest trochę bez sensu na polskim rynku) podejmuje jeszcze inny temat – mianowicie samotności w dzisiejszym świecie. A o tym mainstreamowe horrory mówią nieczęsto.

Zostaw odpowiedź