Córka - 2021 - Lektor PL

Córka – 2021 – Lektor PL

Córka – 2021 – Lektor PL. Cały film online. Leda spędza wakacje nad morzem. Musi skonfrontować się ze swoją przeszłością.


Pobierz 2 - Córka - 2021 - Lektor PL


Córka – 2021 – Lektor PL

Leda (laureatka Oscara Olivia Colman) udaje się na wakacje do Grecji. Planuje czytać, wypoczywać na prywatnej plaży i korzystać z urlopu. Spokój intymnego kurortu zaburza jednak przybycie ekscentrycznej rodziny zamieszkującej największą z willi na wyspie. Uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina (Dakota Johnson), która mierzy się z trudami bycia młodą mamą, mając pod opieką kilkuletnią córkę. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej wywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować. Wracają wspomnienia i widma decyzji z przeszłości, których nie można cofnąć.


Córka 2021 - Córka - 2021 - Lektor PL

Przyglądając się Córce, nie można nie wspomnieć wybitnej gry aktorskiej, która pozwala wybrzmieć postaciom i nadać im mocy. Olivia Colman, czyli współczesna Leda, próbująca pod niewygodnym uśmiechem ukryć dręczące ją obsesje, jest jak zawsze fenomenalna. W tyle za nią wcale nie pozostaje jej filmowa, młodsza wersja, grana przez Jessie Buckley, uwodząca nieprzeniknionym spojrzeniem i surowością gry w każdym ujęciu. Obydwie aktorki budują postać budzącą odczucia mocno ambiwalentne – trudno powiedzieć czy naprawdę kibicujemy Ledzie. W końcu jej szczęście oznacza nieszczęście innych – pajęczyna wzajemnych relacji nikogo nie zostawia bez blizn. Z drugiej strony Leda symbolizuje wolność – wartość mającą najlepszy smak, ale często wymagającą poświęceń i odcięcia od społecznych norm.

Córka – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Obraz Maggie Gyllenhaal jest dość wymagający, ale też mocno wynagradzający uwagę widza. Podobnie jak jej koledzy po fachu, Paul Dano (Kraina wielkiego nieba – NASZA RECENZJA), Bo Burnham (Ósma klasa) czy Olivia Wilde (Szkoła melanżu – NASZA RECENZJA), pokazała nie tylko talent narracyjny, ale i olbrzymią dyscyplinę w jego egzekwowaniu. Córka jest bowiem dziełem intrygującym zarówno oryginalnością w portretowaniu postaci, architektoniczną konsekwencją prowadzenia opowieści, jak i odwagą do podejmowania tematów niewygodnych społecznie. Jest też pozycją każącą wypatrywać następnych produkcji świeżo upieczonej reżyserki i dającą nadzieję, na kolejny, przynajmniej równie udany obraz.

Zostaw odpowiedź