Cóż za piękny dzień - 2019 - Lektor PL

Cóż za piękny dzień – 2019 – Lektor PL

Cóż za piękny dzień – 2019 – Lektor PL. Cały film online. Pewien apatyczny dziennikarz postanawia nawiązać kontakt z najbardziej ulubionym sąsiadem w kraju.


Opis filmu

Tom Hanks wcielił się w postać apatycznego reportera Rogersa. Cała produkcja opowiada o historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda. Dziennikarz postanawia zmienić swój tryb życia i nabrać odrobinę więcej empatii. Powoli wraz z empatią pojawią się także uprzejmość i przyzwoitość.

Pobierz 2 - Cóż za piękny dzień - 2019 - Lektor PL

Link 2:

Pobierz 2 - Cóż za piękny dzień - 2019 - Lektor PL


Cóż za piekny dzień 2019 - Cóż za piękny dzień - 2019 - Lektor PL

Tej atmosfery cudowności w “Cóż za piękny dzień” nie byłoby jednak bez kapitalnego, prawdopodobnie najlepszego od czasu Forresta Gumpa ekranowego występu Hanksa. Doskakuje on do poziomu, do którego w tym roku na drugim planie doszli chyba tylko Brad Pitt w Pewnego razu… w Hollywood i Al Pacino w Irlandczyku. Aktor do roli Rogersa pasuje jak ulał – i wizualnie, i charakterologicznie. Przez lata stał się on poprzez swoje produkcje symbolem kinowego dobra i z tego filmowego. Śpiewa, pyta o samopoczucie, podkłada głos pacynkom z moim ulubionym Królem Piątek Trzynastego na czele. Dodatkowo prowadzi subtelną grę z odbiorcą stojącym za i przed kamerą, a przy tym wszystkim zachowuje się na ekranie. Wygląda to tak, jakby był w stanie skruszyć najtwardszą bryłę lodu w najzimniejszym sercu. Ostatnim dobrym dramatem biograficznym, który został wyprodukowany w Polsce to “Proceder

Nie sposób odbierać jego gry samymi zmysłami, skoro jej najwłaściwszym określeniem wydaje się słowo “magia”. Nie jest ono z całą pewnością przypadkowe; pan Rogers ma w sobie bowiem coś z superbohatera, którego nadludzka moc polega na epatowaniu strumieniem ciepła i życzliwości. Najpiękniejsze w tym filmie jest to, że po seansie zdamy sobie sprawę, iż heroizm tej postaci ma prozaiczne korzenie i przejawił się naprawdę. Z pełnym sercem, ale i ku serc pokrzepieniu. Cóż za piękny dzień – 2019 – Lektor PL.

Cóż za piękny dzień [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Na mapie wszystkich tegorocznych produkcji Cóż za piękny dzień prezentuje się jako najczulsza z nich – taka, która ukoi zbolałe serce i przy okazji otuli ciepłym kocem serdeczności. Jest w niej rozbrajająca prostota i coraz rzadziej spotykana we współczesnej X Muzie fabularna niewinność.

Postać Freda Rogersa może być w każdym zakątku globu wpisana w piękną legendę. Do jej odkopania paradoksalnie zmusiły nas wszechobecny cynizm i przybierający na sile brak empatii dla innych ludzi. Niejeden z widzów dokładnie takiej historii potrzebował, z całą jej słodyczą i wydawałoby się trywialnymi prawdami. Reżyserka zaoferowała nam jeszcze… piękny dzień.

Zostaw odpowiedź