Cruella - 2021 - Dubbing PL

Cruella – 2021 – Dubbing PL

Cruella – 2021 – Dubbing PL. Historia o buntowniczych początkach jednej z najbardziej znanych i genialnych postaci, legendarnej Cruelli de Mon.


Pobierz 2 - Cruella - 2021 - Dubbing PL


Cruella – 2021

Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja “Cruelli” rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach.

Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman. To legenda mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson (“Howards End”, “Rozważna i romantyczna”). Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.


Cruella 2021 - Cruella - 2021 - Dubbing PL

Nie można mówić o Cruelli, nie zwracając uwagi na świetnie dobraną ścieżkę dźwiękową. Wiele scen okraszono nowymi aranżacjami starych brytyjskich hitów rockowych z tamtego okresu. Wprowadzają one niepowtarzalny, buntowniczy klimat, który idealnie pasuje do charakteru nie tylko opowieści, ale też głównej bohaterki. Podoba mi się także, jak twórcy puszczają oko do osób doskonale znających 101 dalmatyńczyków. Umieszczono mnóstwo aluzji do tej historii. Mamy wątek futra z tych czworonogów czy nawet pokazanie psów tej rasy jako czarnych charakterów i potencjalnych sprawców całego zamieszania w życiu Estelli. Cruella – 2021 – Dubbing PL.

Cruella – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Nie powiem, nie spodziewałem się takiego podejścia. Niekwestionowanym bohaterem całego filmu Cruella, są jednak bardzo pomysłowe i cieszące oko stroje zaprojektowane przez Jenny Beavan. Dodają one całej historii odpowiedniego, modowego sznytu, czyniąc ją jeszcze ciekawszą. I to nie tylko wizualnie. Cały aspekt świata mody oraz kreatywności tytułowej bohaterki jest fascynujący. Cruella to świetny film – może wyznaczyć nowy kierunek. Ten kierunek obierze Disney w zmienianiu wizerunków czarnych charakterów. Craig Gillespie z pomocą scenarzystów stworzył znakomity film z pełnokrwistymi bohaterami. Na ich losie których nam zależy, a to nieczęste uczucie w filmach o czarnych charakterach. Powiem szczerze, że od tego momentu zupełnie inaczej będę patrzył na Cruellę De Ville. A to duży sukces.

5 opinii do Cruella – 2021 – Dubbing PL

 • Joanna  napisz:

  Polecam film

 • Ania  napisz:

  Super że działa 🙂

 • Olek  napisz:

  Fajnie że z dubbingiem 🙂

 • Wiktoria  napisz:

  Pobrałam i działa z dobrą jakością xD

 • Qwerty  napisz:

  Oglądać szybko bo może zaraz usuną 🙁

Zostaw odpowiedź