Diuna - 2021 - Lektor PL

Diuna – 2021 – Lektor PL

Diuna – 2021 – Lektor PL. Cały film online. Szlachetny ród Atrydów przybywa na Diunę, będącą jedynym źródłem najcenniejszej substancji we wszechświecie.


Pobierz 2 - Diuna - 2021 - Lektor PL


Diuna – 2021 – Lektor PL

Film Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atreidesa. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.


Diuna 2021 - Diuna - 2021 - Lektor PL

Wizualnie Diuna prezentuje się rewelacyjnie. Sama planeta jest żywa, wręcz namacalna. Jakby istniała naprawdę. Tym samym Villeneuve potwierdza, że ma niezwykłą umiejętność kreowania światów i przedstawiania ich na ekranie. Wnętrza, w których rozgrywa się akcja, są proste, ale zrealizowane z bardzo dużą dbałością o detale. Różnią się w zależności od rodu, odzwierciedlają ich charakter. Pod względem wizualnym ta produkcja stoi na tej samej półce co Blade Runner 2049.

Diuna – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Również casting i charakteryzacja aktorów stoi na najwyższym poziomie. Widz bez problemu odkleja znane nazwiska od ich poprzednich kinowych wcieleń i podchodzi do nich, jak do zupełnie nowych bohaterów. Przykładem może tu być Jason Momoa grający Ducana i Dave Bautista w roli bestii. Panowie potrafili kompletnie zmienić swój warsztat aktorski, pokazując nam kreacje inne niż zazwyczaj. Trudno jednak wskazać najlepszego aktora tej produkcji. Cała obsada pracuje na wysokich obrotach. Stellan Skarsgård, choć ma tylko kilka minut jako Baron, kradnie każdą scenę, w której się pojawia. Podobnie jest z Javierem Bardemem grającym Stilgara. Diuna – 2021 – Lektor PL.

Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że również Timothée Chalamet jako młody Paul, zwany również wybrańcem, unosi ciężar powierzonej roli. Jest bardzo przekonujący zarówno w scenach dramatycznych, jak i tych wymagających od niego nauczenia się choreografii walki. Widać, że aktor dużo czasu poświęcił na przygotowaniach do tych kilku scen akcji, ponieważ reżyser nie musi się zdawać na szybki montaż i chaotyczną zmianę ujęć, by pokazać dynamikę walki. Jest ona płynna i przyjemna dla oka. Diuna – 2021.

Jeśli miałbym wybrać najsłabsze ogniwo tej produkcji, to jest nim mocno eksponowana Zendaya, która w tej części nie ma czym się wykazać. Nie jest to jej wina, po prostu na tym etapie opowieści jej postać jest raczej trzecioplanowa. Bohaterka wymawia może z trzy zdania.

Muzyka skomponowana przez Hansa Zimmera nie dominuje filmu, ale staje się jednym z bohaterów. Bardzo dobrze podbija charakter tej opowieści. Muszę przyznać, że kompozytor wykazał się dużym zrozumieniem klimatu opowieści Herberta i udało mu się uchwycić jej muzycznego ducha.

Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve’a spełnia pokładane w niej nadzieje. Jest to wspaniały film – zarówno pod względem wizualnym, jak i aktorskim. Można tylko się przyczepić do tego, że tekst Herberta na poziomie scenariusza został trochę spłycony, ale jednak nie jest to aż tak duża wada, by fani jego twórczości czuli się urażeni.

4 opinii do Diuna – 2021 – Lektor PL

 • 123  napisz:

  Super film

 • Polaczek  napisz:

  Warto obejrzeć

 • Tadek  napisz:

  Lektor bardzo dobry

 • Anonim  napisz:

  Działa 🙂

Zostaw odpowiedź