Drive My Car 2021 Lektor PL 150x210 - Drive My Car - 2021 - Lektor PL

Drive My Car – 2021 – Lektor PL

Drive My Car – 2021 – Lektor PL. Cały film online. Aktor teatralny i reżyser żyje w szczęśliwym małżeństwie. Pewnego dnia jego żona znika.Drive My Car – 2021 – Lektor PL

Aktor teatralny i reżyser żyje w szczęśliwym małżeństwie. Pewnego dnia jego żona znika. Jednak tego, co wydarzy się później, nikt nie mógł przewidzieć.


Drive My Car 2021 - Drive My Car - 2021 - Lektor PL

Po zrzuceniu bomby atomowej na Hiroszimę ciała niektórych ofiar wyparowały wskutek działania nuklearnego podmuchu. Zostały po nich tylko odbite na chodnikach i schodach cienie. Ten przeszywający widok wydaje się doskonałą metaforą tego, czym Drive My Car na najgłębszym poziomie de facto jest – przejmującą opowieścią o ludziach tkwiących w emocjonalnym półmroku, których dawne traumy nie chcą odejść. Są ukrywane, przenoszone i petryfikowane w codzienności, stając się częścią kodeksu postępowania i motorem napędowym działań bohaterów. Podążający tropami Murakamiego i Czechowa Hamaguchi nie chce być jednak fatalistą, ale w jego filmie duchy i widma przeszłości krążą tuż obok hymnu chwalącego życie.

Drive My Car – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Drive My Car najistotniejszy nie jest nawet uniwersalny i podtrzymywany literackim firmamentem morał opowieści. Dokładnie prowadzący do niego, nieoczywisty szlak. Ta długa, ekranowa podróż nocy ku dniom nie byłaby otoczona taką aurą cudowności. Wszystko gdyby nie wyborny sposób kadrowania i bez wyjątku pierwszorzędne występy aktorskie; członkowie obsady dostali przecież pełne pole dodatkowo do popisu w sekwencjach opartych na konwencji teatralnej czy korzystających z dobrodziejstw kina drogi. Hamaguchi wnikliwie studiuje anatomię relacji międzyludzkich, by później wprowadzić je na trajektorię kolizyjną ze światem sztuki. Drive My Car – 2021 – Lektor PL.

Kiedyś w Hiroszimie słychać było huk najpotworniejszej broni cywilizacji. Parafrazując Czechowa: był czas, że cierpieliśmy, płakaliśmy i było nam gorzko. Teraz jednak możemy ujrzeć “jasne, jednak dobre, piękne życie” i odpocząć. Jak dobrze, że “długi szereg dni i wlokące się wieczory” możemy spędzić, znajdując wytchnienie w takich dziełach jak Drive My Car. Bez nich “nasza godzina” byłaby chyba bliższa.

Zostaw odpowiedź