Dwóch papieży - 2019 - Lektor PL

Dwóch papieży – 2019 – Lektor PL

Dwóch papieży – 2019 – Lektor PL. Cały film online. W 2012 roku przyszły papież Franciszek spotyka się z obecnym papieżem Benedyktem XVI. Rozmowa dotyczyć będzie ich skrajnego podejścia do wiary.


Opis filmu

Dwóch papieży – 2019 – Lektor PL. W 2012 roku musi dojść do spotkania kardynała Bergoglio z obecnym papieżem Benedyktem XVI. Rozmowa ma dotyczyć ich skrajnych poglądów dotyczących wiary i kierunku, w którym zmierza dzisiejszy kościół katolicki. Jak daleko posuną się sługi boże, żeby tylko uratować “dobre” imię kościoła.

Pobierz 2 - Dwóch papieży - 2019 - Lektor PL

Link 2:

Pobierz 2 - Dwóch papieży - 2019 - Lektor PL


Dwóch papieży 2019 - Dwóch papieży - 2019 - Lektor PL

W tym roku X Muza stoi aktorskimi tandemami, by przywołać tylko ekranowe wariactwo Brada Pitta i Leonardo DiCaprio w Pewnego razu… w Hollywood. Popisy Hopkinsa i Pryce’a w Dwóch papieżach tylko potwierdzają moją tezę. Mamy tu do czynienia z dwoma aktorskimi huraganami, które spotkały się w swoistym oku cyklonu. W swoich rolach są zarazem prowokacyjni, jak i pomnikowi, zawadiaccy i jednocześnie poruszający. U obu zaobserwujemy też teatralną manierę, która doskonale sprawdza się w zaproponowanej przez Meirellesa konwencji. W kwestii dramatu warto na pewno zobaczyć Zdrajcę czy Prawdę z 2019 roku.

Dwóch papieży [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Benedykt XVI i Franciszek mówią w tej produkcji różnymi językami. Odtwarzając fenomenalnie przy tym mimikę i gesty pierwowzorów z prawdziwego świata. Hopkins i Pryce grają tu co prawda w swoich ligach, ale dobrze jest spojrzeć na ich występy przez pryzmat wzajemnych dopełnień; to przecież naczynia połączone, jakby jeden aktor potrzebował drugiego, by nawet w niepozornej sekwencji wznieść się na wyżyny. Dodajmy jeszcze do tego znakomite zdjęcia, pokazujące nam z nieco innej perspektywy letnią rezydencję papieży, Bazylikę Świętego Piotra czy wnętrze Kaplicy Sykstyńskiej. Jak i również świetnie, choć momentami przewrotnie podsumowującą ekranowe wydarzenia ścieżkę dźwiękową.

Dwóch papieży to film, który po seansie pozostawia pewien niedosyt. Jednak spokojni – wynika on po prostu z faktu, że ekranowe dysputy Benedykta XVI i Franciszka moglibyśmy śledzić kolejnych kilka godzin. Jest w tym filmie trudna do zmysłowego uchwycenia elokwencja, która wielu z widzów pozwoli uwierzyć. Niekoniecznie w Boga, ale z całą pewnością w drugiego człowieka. Dwóch papieży – 2019 – Lektor PL.

Fernando Meirelles kreśli przed nami subtelną i ujmującą w swoim oddziaływaniu wizję Kościoła, który wznosi się na dwóch skrzydłach. Tak, dzięki wybitnym kreacjom Anthony’ego Hopkinsa i Jonathana Pryce’a będziemy mogli latać nad zdawałoby się boskimi tajemnicami, nieustannie mając na uwadze, że wektor wciąż jest ten sam – człowieczeństwo. To w wydaniu obu papieży naprawdę fascynuje. Benedykt XVI i Franciszek, awers i rewers. Już tylko od Ciebie zależy, czy tej samej opowieści.

Jedna opinia do Dwóch papieży – 2019 – Lektor PL

Zostaw odpowiedź