Dziewczyna w sieci pająka (2018) Lektor PL

Dziewczyna w sieci pająka Lektor PL - Dziewczyna w sieci pająka (2018) Lektor PL

Oryginalny tytuł: The Girl in the Spider’s Web

Czas trwania: 1:57:19

Gatunek: Thriller

Reżyser: Gustav Möller

Scenariusz: Gustav Möller

Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania, Niemcy, Kanada, Szwecja

Premiera w polsce: 26 października 2018

Studio: New Regency Pictures

Inny tytuł: Millenium: Ce qui ne me tue pas

Ocena: 6,0


Dziewczyna w sieci pająka (2018) Lektor PL


Opis filmu

Dziewczyna w sieci pająka (2018) Lektor PL. Film opowiada o pewnej młodej hakerce Lisbeth Salander i jej przyjacielowi, który jest dziennikarzem – Mikael Blomkvist. Para zostaje uwikłana w pewną sprawę i wpada i pułapkę zastawioną przez szpiegów, cyberprzestępców i skorumpowanych urzędników państwowych.


Recenzja

Przede wszystkim widz nie może traktować filmu jako opowieści czy podobnych do poprzednich ekranizacji, bo zupełnie inny klimat. Będziemy oglądać specyficzną atmosferę tajemnicy, niezwykle kameralne sceny, a swoista skandynawska surowość i nacisk na element śledczy ustępują prostemu, ale efektownemu kinu akcji. Daleko idące zmiany dotykają również tutaj Lisabeth, która nie jest już tutaj typową outsiderką. Teraz jest to raczej postać typu badass, która może rozczarować tych widzów, którzy pamiętają jej poprzedni sposób zachowania i obraz charakteru. Nasza nowa hakerka nadal jest bardzo wyrazistą postacią. Aktorka w idealny sposób wskoczyła w buty postaci, która pod wpływem zemsty ogromnie zmienia się i teraz kieruje nią tylko rządza zemsty. Talent i umiejętności udźwignięcia tej roli, wzniosły ją na prawdziwe wyżyny.

Główna fabuła z całą pewnością bardzo rozczarowuje. Dzieje się tak dlatego, że końcem końców pozostawia widza zupełnie obojętnym. Jest niby kilka ciekawych i interesujących wątków, ale nagle są ucinane i znikają gdzieś zupełnie bezpowrotnie. Obsada aktorska jest również jakaś taka nijaka, ale przynajmniej główna bohaterka doskonale wywiązała się z powierzonego jej zadania. Produkcja jeśli ocenić całość, to wypada nawet lepiej niż przeciętnie. Na pewno nie pozwoli nudzić się widzom mimo miejscowej pretekstowości czy przewidywalności, a chyba to jest najważniejsze w gatunku. Film “Dziewczyna w sieci pająka” nie może być traktowana przez widza inaczej, jak dzieła, które jest w pełni autonomiczne i z całą pewnością warto poświęcić te dwie godziny, żeby oglądnać ten film. Ostatecznie najnowsza adaptacja cyklu Millennium to naprawdę solidne kino akcji, które ma przyciągnąć do franczyzy szerszą publikę. Zobaczymy, czy się uda.

Oglądaj online cały film Dziewczyna w sieci pająka (2018) po polsku!

Dziewczyna w sieci pająka cały film online - Dziewczyna w sieci pająka (2018) Lektor PL

Zostaw odpowiedź