Elvis - 2022 - Lektor PL

Elvis – 2022 – Lektor PL

Elvis – 2022 – Lektor PL. Historia wieloletniej relacji Elvisa Presleya z Parkerem. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych osób w życiu piosenkarza jego żona Priscilla Presley.Elvis – 2022 – Lektor PL

Twórca, wizjoner, nominowany do Oscara Buz Luhrmann, przedstawia dramat Warner Bros Pictures pt: ELVIS z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem. Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.


Elvis 2022 - Elvis - 2022 - Lektor PL

Ogromnym odkryciem dla mnie jest Austin Butler. Dlatego, że kojarzę z serialu Kroniki Shannary, ale wtedy nic nawet w najmniejszym stopniu nie sugerowało, że chłopak skrywa w sobie taki talent aktorski. W filmie Luhrmanna nareszcie miał okazję rozwinąć skrzydła i pokazać widzowni, na co go stać, a stać go na wiele. Ten młody chłopak stanął w szranki z wielkim Tomem Hanksem o uwagę widza siedzącego w sali kinowej i to starcie wygrywa. Niesie ten film na swoich barkach, skupiając na sobie uwagę przez cały film.

Elvis – 2022 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Od pierwszej minuty, gdy pojawia się na ekranie, do ostatniej. On nie gra Elvisa Presleya przez te ponad dwie godziny, on się nim staje. Potrafi sprawić, że interesujemy się losem tego muzyka. Współczujemy mu. Zaczynamy rozumieć, skąd brała się jego złość. Również poczucie samotności i czemu spotkał go tak tragiczny koniec. Butler znakomicie to wszystko nam przybliża. Robi to w sposób nienachalny. Nie sięga po tanie zagrywki, by wzbudzić w nas emocje. On swoją grą łapie nas za serce i trzyma aż o napisów końcowych, a może nawet trochę dłużej.

Elvisie, jak w większości filmów Luhrmanna, istotnym bohaterem jest także muzyka. Dobór utworów jest tutaj perfekcyjny. I nie mówię tutaj tylko o piosenkach wykonywanych przez króla Rock’N’Rolla, ale także tych, na których ponoć się wzorował i tych, które towarzyszyły mu w dzieciństwie. To muzyka, która go ukształtowała i sprawiła, że był takim artystą. Mocno zakorzenionym w rodzinnym Memphis. Elvis – 2022 – Lektor PL.

Po obejrzeniu tego filmu wcale się nie dziwię, że podczas premiery w Cannes towarzyszyły mu długie owacje na stojąco. Trwało to jeszcze długo po zakończonej projekcji. Jest to solidne kino rozrywkowe, które wzbudza w widzu wiele emocji. I podobnie jak przy Moulin Rouge! jest to miks radości ze smutkiem.

Zostaw odpowiedź