Faworyta – 2018 – Lektor PL

Faworyta 2018 Lektor PL - Faworyta - 2018 - Lektor PL

Oryginalny tytuł: The Favourite

Czas trwania: 1:59:24

Gatunek: Biograficzny, Historyczny

Reżyseria: Jorgos Lantimos

Scenariusz: Deborah Davis, Tony McNamara

Kraj produkcji: USA, Wielka Brytania, Irlandia

Premiera w polsce: 8 lutego 2019

Studio: Element Pictures

Inny tytuł: Brak

Ocena: 7,6


Faworyta – 2018 – Lektor PL


Opis filmu

Akcja filmu dzieje się w XVIII wieku. Anglia obecnie jest w stanie wojny z Francją. Na angielskim dworze priorytetem są zupełnie inne rzeczy, a mianowicie wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna, a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przybardzo jaciółka – lady Sarah. Na dworze pojawia się nowa służąca Abigail, która coraz bardziej zbliża się do samej królowej Anny i z biegiem czasu pomału zajmuje miejsce pochłoniętej wojną i sprawami politycznymi, Sarah. Dziewczyna postanawia, że nic nie stanie jej na drodze – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik.


Recenzja

Faworyta jest tak na prawdę popisem aktorskim trzech pań. Emocje, które przeżywają na planie, wydają się być na prawdę autentyczne. Widz czuje ich złość, radość czy nawet bezradność. Ani jedna scena w tym filmie nie wygląda źle, a już na pewno nie sztucznie. Wprost przeciwnie. Nienawiść, jaką darzą się postaci księżnej Marlborough i Abigail są niezmiernie autentyczne. Lanthimos znakomicie prowadzi też historię. Zachowuje neutralność w przedstawianiu swoich bohaterek. Nie staje po żadnej ze stron, dlatego widzowi tak trudno jest wybrać stronę konfliktu. Staje się po prostu jednym biernym obserwatorem, jednym z mieszkańców dworu, który stojąc z boku patrzy na wydarzenia i czeka na ich kulminację.

Faworyta jest filmem z budżetem o wiele większym niż poprzednie produkcje greckiego reżysera. Jakiś czas temu wypracował on pewien swój styl i tego już się trzyma od jakiegoś czasu. W tym filmie w ogóle nie czuć tych najnowszych technologii. Wszystko jest tutaj klasyczne i może dlatego to wszystko wygląda tak pięknie. Całość tworzy istne arcydzieło, z którym warto się zapoznać.

Oglądaj online cały film z cda Faworyta – 2018 – Lektor PL

Faworyta 2018 cały film online pl - Faworyta - 2018 - Lektor PL

Zostaw odpowiedź