Furie - 2019 - Lektor PL

Furie – 2019 – Lektor PL

Furie – 2019 – Lektor PL. Cały film online. Młoda kobieta zostaje uprowadzona i zmuszona do tego, żeby wziąć udział w grze, w której stawką będzie jej życie.


Aby móc oglądać film, proszę poczekać na pojawienie się playera tutaj:

Pobierz 2 - Furie - 2019 - Lektor PL


Opis filmu

Młoda kobieta zostaje porwana praktycznie sprzed swojego domu. Okazuje się, że będzie musiała wbrew swojej woli, wziąć udział w grze, której stawką będzie jej życie.


Furie 2019 - Furie - 2019 - Lektor PL

Dużo już jeśli chodzi o brutalność w kinie widziałem i rzadko mi się zdarza odwracać wzrok w czasie krwawej sceny (w końcu wiem, że to fikcja i się do tego przyzwyczaiłem, oglądając tysiące filmów!), ale sceny odrywania twarzy i rąk w Furiach robią swoje, szczególnie dlatego, że operator pokazuje dużo na zbliżeniach i nie ma szybkich cięć.

Muszę też pochwalić odpowiedzialnych za muzykę Kirsten Axelholm oraz Kennetha Lampla, ponieważ muzyka w Furiach naprawdę robi robotę, naprawdę podwyższając ciśnienie widzowi. Motyw główny brzmi, jakby mógł się równie dobrze znaleźć w jakimś epickim kinie akcji, ale to zdecydowanie działa i zgrywa się z resztą filmu.

LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE

Furie co zaskakujące kończą się cliffhangerem, który sugeruje, że może w niedalekiej przyszłości powstać sequel. Film niestety pozostawia pewne nierozwiązane wątki, ale chętnie bym zobaczył sequel, mimo że wszyscy wiemy jaki spadek jakości zaliczają zazwyczaj kontynuacje slasherów. Poza tym zdecydowanie muszę się zainteresować innymi australijskimi horrorami (a może i całym ozploitation), bo przyznaję, że mało ich widziałem. Furie – 2019 – Lektor PL.

Furie powinny szczególnie się spodobać tym głęboko siedzącym w slasherze widzom. Takim, którzy lubią przy okazji seansu (a także po nim) rozkminiać schematy gatunkowe i ich nagięcia. Nie chcę nic zdradzać jeśli chodzi o zwroty akcji, ale Furie oferują smaczne twisty na motywach „final girl”. Pojawią się również relację na lini oprawca-ofiara. Także po jednokrotnym obejrzeniu wydaje mi się, że jest to film trochę mniej konserwatywny niż klasyczni przedstawiciele horroru. Filmy te czasem, które niby czasem nazywa się filmami z przesłaniem feministycznym, ponieważ kobieta w nich ostatecznie „pokonuje” mordercę. Jednak zwycięska kobieta w slasherach musi być zazwyczaj czysta, nieskalana seksem i używkami, co jest bardzo konserwatywnym przekazem.

Zostaw odpowiedź