Hazardzista - 2021 - Lektor PL

Hazardzista – 2021 – Lektor PL

Hazardzista – 2021 – Lektor PL. Cały film online. William samotnie jeździ od kasyna do kasyna, nie ujawniając swojej tożsamości. Gdy spotyka Cirka, który zna prawdę na temat jego przeszłości i chce by William pomógł mu naprostować ich wspólne sprawy.


Pobierz 2 - Hazardzista - 2021 - Lektor PL


Hazardzista – 2021 – Lektor PL

William (Oscar Isaac) w pojedynkę podróżuje po Stanach, jeżdżąc od kasyna do kasyna. Nigdzie nie zatrzymuje się na dłużej, nie ujawnia swojej prawdziwej tożsamości. Dodatkowo obsesyjnie dba o to, by pod żadnym pozorem nie zostawiać po sobie śladów. Ma wszystko pod kontrolą, do momentu gdy w jednym z kasyn trafia na Cirka (Tye Sheridan), syna dawnego kolegi, z którym służył w armii. Chłopak zna nie tylko prawdziwe nazwisko Williama, ale też jego mroczną przeszłość. Gdy staje się jasne, że ich spotkanie nie jest przypadkowe, a Cirk chce, by William pomógł mu naprostować sprawy, które dotyczą ich obojga, mężczyzna zostaje zmuszony do podjęcia ryzykownej akcji.


Hazardzista 2021 - Hazardzista - 2021 - Lektor PL

Znakomita oprawa audio-wizualna, świetne, drobne pomysły, a także istotne dla fabuły i nastroju obrazu sceny koszmarów Williama, tworzą tu niezwykłą atmosferę i pozwalają zapomnieć widzowi o tym, że nie do końca wiadomo w zasadzie jaki gatunek reprezentuje “Hazardzista”. Nie jest to thriller, a raczej dramat z wątkiem kryminalnym, który mimo wielu zalet nie ustrzegł się również wad. Tą jest z pewnością kiepskie zakończenie, które z całą pewnością nie dorasta do tak cierpliwie budowanego napięcia.

Hazardzista – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Postać Cirka mogłaby być również bardziej rozbudowana, tak by nie sprawiała wrażenia jedynie schematycznie kreślonego portretu człowieka młodego i niedoświadczonego. Nic dziwnego, że nie widzimy go w kluczowych, dla jego bohatera, scenach. Schrader uwielbia patos i wielkie gesty, co znajduje odzwierciedlenie w ostatniej scenie filmu, która mimo wszystko potrafi pokrzepić. Być może rzeczywiście nie ma bowiem ucieczki od przeszłości. Natomiast mimo wszystko warto przynajmniej starać się o to, by ocalić przyszłość.

Zostaw odpowiedź