Jojo Rabbit - 2019 - Lektor PL - Cały Film - Online

Jojo Rabbit – 2019 – Lektor PL – Cały Film – Online

Jojo Rabbit – 2019 – Lektor PL – Cały Film – Online. Niemiecki chłopiec odkrywa na strychu żydówką, która jest ukrywana przez samotnie wychowującą go matkę. Od tej pory jego życie się zmienia.


Pobierz - Jojo Rabbit - 2019 - Lektor PL - Cały Film - Online

Opis filmu

Niemiecki chłopiec odnajduje młodą żydówkę na strychu domu, w którym mieszka razem z samotnie wychowującą go matką. Od tej pory życie chłopca diametralnie się zmieni. Przyjacielem chłopca jest idiotycznie wymyślony i nie istniejący, sam Adolf Hitler. Jojo będzie musiał sprzeciwić się swoim ideologicznym poglądom.


Jojo Rabbit – 2019 [LEKTOR PL, CDA, CAŁY FILM, ONLINE]

Na prawdę bardzo ciężko bronić tutaj twórców filmu, którzy pokazują, że ich dzieło aspiruje do czegoś więcej niż tylko nudnego wykładu z historii. Można odnieść wrażenie, że Waititi próbuje tutaj uderzyć w fanatyków nacjonalizmu, w sposób całkiem ponadczasowy. Stara się jakby przestrzec cały świat przed ich istnieniem. Przez to wszystko zdarza mu się powielać wiele zabiegów filmowych zapożyczonych z innych filmów. Jeden z nich to np. “Winowajca“, a drugi – “Gorący temat“.

Wiele mankamentów w filmie wcale nie sprawa, że “Jojo Rabbit” jest filmem złym. Można powiedzieć, że w dzisiejszych czasach bycie moralnym dzieciakiem nie jest zakazane. Zwróćmy uwagę w jak genialny sposób prowadzony jest wątek matki chłopca. Jest rozdarta gdzieś pomiędzy samotnością, a działaniem rewolucyjnym. Jak bardzo stara się ona, żeby spotkanie młodej żydówki i chłopca, odbyła się w jak najlepszej atmosferze. Również bardzo fajnie eksponowana jest tutaj postać Hitlera, która jednak nagle znika i już nie pojawia się w filmie. Jojo Rabbit – 2019 – Lektor PL – Cały Film – Online.

Jeśli chodzi o obsadę filmu “Jojo Rabbit” to na prowadzenie wysuwa się sam Waititi jak i Johansson. Całkiem dobrze poradził sobie tutaj również Davis, ale ostatecznie jego gra zanika w drugim planie. Tutaj głównie widoczni są Wilson i Rockwell, lecz nie możemy zapomnieć także o kradnących swoje sceny Yorkim i szefie oddziału Gestapo.

Wszystko to w połączeniu z genialną ścieżką dźwiękową, daje na prawdę kompletne dzieło. Film jest również w pewnym sensie lekcją z humanizmu. Problem leży jednak w tym, że identyczną lekcję przecież odrabialiśmy w innych dziełach. Ten film śmieszy i jednocześnie rozczula, ale jednocześnie może nużyć. Bezpieczne rozwiązania sprawiają, że założona satyra, wcale nie jest satyra, a w końcowym akcie, jedynie rzeczywistością. Film spokojnie można oglądnąć, ale na pewno nie zapadnie w pamięci na dłuższy czas niż jeden wieczór po seansie.

Jojo Rabbit 2019 Lektor PL Cały Film Online - Jojo Rabbit - 2019 - Lektor PL - Cały Film - Online

Zostaw odpowiedź