Kwiat szczęścia - 2019 - Lektor PL

Kwiat szczęścia – 2019 – Lektor PL

Kwiat szczęścia – 2019 – Lektor PL. Cały film online. Genetycznie wytworzona roślina zapewnia ogromne szczęście swoim opiekunom. Alice postanawia zabrać jeden z egzemplarzy do domu jako prezent dla syna.


Aby móc oglądać film, proszę poczekać na pojawienie się playera tutaj:

Pobierz 2 - Kwiat szczęścia - 2019 - Lektor PL


Kwiat szczęścia – 2019

W jednej z korporacji, która zajmuje się wytwarzaniem genetycznie zmodyfikowanych roślin, pracuje tytułowa Alice. Alice jest matką, która samotnie wychowuje swojego syna. Udało jej się wytworzyć roślinę, która otacza wielkim szczęściem swojego opiekuna. Wystarczy jedynie ją podlewać, zapewnić odpowiednią temperaturę i rozmawiać z nią. Wbrew polityce firmy zabiera jeden do domu jako prezent dla swojego nastoletniego syna.


Kwiat szczęścia 2019 - Kwiat szczęścia - 2019 - Lektor PL

W dobie pandemii film ciekawostka. Mamy tutaj do czynienia z horrorem biotechnologicznym. Znajdują się w nim elementy dramatu rodzinnego. Został on zrealizowany przez wybitną austriacką reżyserkę Jessikę Hausner („Lourdes”, „Szalona miłość”). W „Kwiecie szczęścia” wybuch zarazy nie wywołuje globalnej paniki. Zakażonych uważa się za wyleczonych, a wirusa uznaje się za antidotum. Epidemia zostaje wywołana na skutek świadomego działania człowieka. Grupa szalonych naukowców pracuje nad wyhodowaniem wyjątkowego szczepu kwiatu, którego zapach ma poprawiać samopoczucie.

[CDA, LEKTOR PL, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Nie oczekujcie tutaj jakiś zombie w laboratorium czy siedliska obcych. Twórca filmu całe napięcie opiera o oszczędne środki ekspresji. Hausner stawia przede wszystkim na delikatne wizualne bodźce. Mamy również zaskakujące kompozycje i nietypową perspektywę kadrów. To one tak na prawdę mają widza zadziwiać i wprowadzać dyskomfort. Kwiat szczęścia – 2019 – Lektor PL.

Film kwiat szczęścia pozostaje przede wszystkim kinem dosyć nietypowym i wnoszącym coś nowego do gatunku. Nie jest to klasyczny odgrzewany kotlet. To wyjątkowy i autorski projekt filmu z wykreowaniem zupełnie nowego zagrożenia. Z jednej strony wystarczy para nożyczek, żeby uratować życie. Natomiast z drugiej, człowiek raczej jest całkowicie podporządkowany temu zagrożeniu. Na pewno słuszną postawą będzie zmniejszenie zaufania do każdego nowego kwiatka postawionego na stole w waszych mieszkaniach. Ostrożności nigdy za wiele. Dlatego właśnie wg. nas filmu jest na pewno godny polecenia. To produkcja, którą na pewno warto oglądnąć, a czas nie będzie stracony!

Zostaw odpowiedź