La Gomera - 2019 - Lektor PL - Cały Film - Online

La Gomera – 2019 – Lektor PL – Cały Film – Online

La Gomera – 2019 – Lektor PL – Cały Film – Online. Skorumpowany policjant, który jest głównym bohaterem filmu, przybywa na tytulową wyspę, żeby załatwić swoje interesy.


Pobierz - La Gomera - 2019 - Lektor PL - Cały Film - Online

Opis filmu

La Gomera rozpoczyna się tradycyjnie jak to przystało na czarny kryminał z elementami komediowymi. Główny bohater, skorumpowany glina, przybywa na wyspę La Gomera, żeby załatwić swoje czarne interesy. Żeby wszystko się udało, będzie musiał opanować lokalny język zwany silbo. To jeszcze nic, bo w jego życiu pojawi się femme fatale o imieniu Gilda.


La Gomera 2019 - La Gomera - 2019 - Lektor PL - Cały Film - Online

Bohaterem filmu jest tradycyjnie policjant, który został zaślepiony mafijnymi pieniędzmi. Wszystko w “La Gomera” na razie jest takie typowe. Są gangsterzy, jest policja, biznesy, narkotyki i przestępstwa. Wszystko to pod płaszczykiem prawa. Mężczyzna przybywa na jedną z Wysp Kanaryjskich, żeby nauczyć się lokalnego języka. Język będzie mu niezbędny, żeby odbić pewnego gangstera z rąk policji.

La Gomera – 2019 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

W filmie mamy dużo akcji, dużo strzelania i w ogóle, ale brakuje mu do takiego typowego westernu. W “La Gomera” nie mamy takiego klasycznego podziału na dobrych i złych. Wszystko ginie gdzieś w moralnej szarości, w której zaczyna ginąć sam główny bohater. Twórcy filmu wcale nie ukrywają, że jest to takie typowe kino rozrywkowe. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to rozrywka na bardzo wysokim, jak nie, najwyższym poziomie. Tak, tak, poprzeczka została tutaj zawieszona bardzo wysoko. Z drugiej strony jednak, gdy weźmiemy pod uwagę poziom autoironii, samoświadomości, ilości erudycyjnych mrugnięć okiem, zaskakujący humor i oszałamiająca ilość zwrotów akcji wskazują na wyjątkową ambicję, to produkcja ma aspiracje, które dawno już nie mieszczą się w ramach kina rozrywkowego. La Gomera – 2019 – Lektor PL – Cały Film – Online.

Mógłbym pokusić się o opinię, że Porumboiu “zmienia” kino gatunkowe, gdyby nie to, że to określenie zupełnie nie pasuje do bezpretensjonalnego stylu jego kinowej twórczości. A przy tym, nie można nie zauważyć, że w tej podawanej z kamienną twarzą zgrywie jest również wiele z krytyki społecznej. Nie bez powodu wizerunek rumuńskiej policji został przedstawiony w tak czarnych barwach.

Zostaw odpowiedź