Licorice Pizza - 2021 - Lektor PL

Licorice Pizza – 2021 – Lektor PL

Licorice Pizza – 2021 – Lektor PL. Cały film online. Szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.


Pobierz 2 - Licorice Pizza - 2021 - Lektor PL


Licorice Pizza – 2021 – Lektor PL

Historia toczy się na początku lat siedemdziesiątych w dobie wolności, eklektycznej mody i rewolucyjnej muzyki. Ukazane z ogromną czułością i sentymentem do epoki, szczenięce zauroczenie dorastających w Los Angeles Alany i Gary’ego rozwija się na tle powstawania pierwszych filmowych mega produkcji w Fabryce Snów i wielkich przemian kulturowych czasu wolnej miłości.


Licorice Pizza 2021 - Licorice Pizza - 2021 - Lektor PL

Chociaż całość jawi się jako fantazja, śnienie o minionym, to jednak nie ma tutaj silenia się na atrakcje. Epoka pokazana jest za pomocą charakterystycznego ziarna w obrazku i nie ma tutaj grama przesady. Wyrzucono neony, proste zabiegi retro i świat podano nam bez udziwnień. Podobnie jest z dotykanymi przez reżysera tematami – np. dojrzałością wydestylowaną z nieprawdziwego lub podkręconego klimatu. Pietyzm Andersona może jednocześnie zachwycać i odrzucać, ale właśnie o tym pisałem na początku tekstu – smakowanie odbywa się na własną odpowiedzialność. Może czasami warto czegoś zaledwie dotknąć, musnąć, ugryźć niewielki kęs?

Licorice Pizza – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Obserwować życie, bohaterów leżących na materacu u Grubego Berniego, zawieszonych gdzieś między snem a jawą? Licorice Pizza nie jest najlepszym filmem w dorobku Andersona, ale nie zdziwię się, jeśli dla niego jest jednym z najważniejszych. Dał mu okazję do rozmyślania, idealizowania tęsknoty, a jednocześnie odetchnięcia z ulgą, że dzisiaj nie wszystko jest takie, jakie było kiedyś.

Licorice Pizza dostarcza historie mniejsze i większe, wskazując chociażby na rasistowskie, niepewne i nietolerancyjne społeczeństwo, które może taplać się w blasku słońca i czerpać z życia pod warunkiem pewnych przywilejów. Mocno wskazuje się też na seksualność idącą w parze z toksyczną męskością – np. przyzwoleniem społeczeństwa na klepanie dziewczyny w tyłek, bo to przecież wyraz sympatii lub inna forma komplementu. Licorice Pizza – 2021 – Lektor PL.

Nie wszystko w filmie Andersona wybrzmiewa, bo to jednak jest świat hermetyczny, mocno fantazyjny, a przez to zrozumiały w zależności od wrażliwości widzów. Sprawia to dodatkowo, że film momentami jest nużący i nieidealny w swojej strukturze. Serwuje kilka zakończeń i burzy tym samym dotychczasowe zaangażowanie.

Zostaw odpowiedź