Men - 2022 - Lektor PL

Men – 2022 – Lektor PL

Men – 2022 – Lektor PL. Cały film online. Młoda kobieta po śmierci męża wyjeżdża na samotne wakacje do angielskiej posiadłości, by pozbyć się prześladujących ją wspomnień.Men – 2022 – Lektor PL

Po tragicznej śmierci męża Harper (Jessie Buckley) wyjeżdża na samotne wakacje do przepięknej angielskiej posiadłości, gdzie ma nadzieję pozbyć się prześladujących ją wspomnień. Jednak ktoś lub coś z okolicznych lasów nie daje jej spokoju.


Men 2022 - Men - 2022 - Lektor PL

Tak naprawdę to nie jest zły film, ale mam wrażenie, że Garland do końca nie wiedział, jak przekazać to, co miał w swojej głowie. Wydawać by się mogło, że wszystko się zgadza, jednak koniec końców wychodzi się z seansu z poczuciem, jakby pozostawiono nas ze zbyt wieloma pytaniami. Do połowy filmu tematy męskiej mizoginii (tak, jest też żeńska odmiana, sprawdziłem), społecznego zaszczucia kobiet oraz wymuszonego poczucia winy głównej bohaterki naprawdę świetnie wybrzmiewają i dają do myślenia. Dwa pierwsze akty pokazują, że nie trzeba bawić się w kolejne poziomy metafor, aby subtelnie, jednak z odpowiednią mocą przekazać widzowi ważne przesłanie społeczne. Szkoda tylko, że Garland nie trzyma się tego toru przez cały film i popada w dziwną autoparodię swojego stylu. Men – 2022 – Lektor PL.

Men – 2022 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Na szczęście aktorsko produkcja trzyma bardzo dobry poziom. Jessie Buckley jest naprawdę zjawiskowa w swojej roli. Aktorka udowadnia, że nie trzeba szarżować, żeby przekazać całe spektrum emocji. Chociaż nie ukrywam, że miałem pewien problem z podejściem do jej postaci pod koniec – z tym całym motywem final girl. To samo tyczy się Rory’ego Kinneara, który musiał wziąć na swoje barki kilka ról. Od razu zaznaczę, że nie wszystkie są równe i warte uwagi, ale ostatecznie aktor potrafi odnaleźć coś interesującego w każdej postaci.

Trzeba przyznać, że MEN to naprawdę dobrze zrobiony film, do czego Garland nas już przyzwyczaił. Zdjęcia budują wciągający klimat. Twórcy łączą pełne uroku i koloru kadry z tymi mrocznymi, które sprawiają, że nie chcielibyśmy znaleźć się na miejscu głównej bohaterki. Z obrazem współgra muzyka, czego doskonałym przykładem jest scena z echem w tunelu. Ta melodia wybrzmiewa w głowie jeszcze długo po seansie. Podsumowując: MEN to projekt, który w swoim zamyśle miał być czymś o wiele lepszym. Dobre aktorstwo i realizacja mieszają się bowiem z trudną do okiełznania, bardzo poetycką wizją reżysera.

Zostaw odpowiedź