Midway - 2019 - Lektor PL - Online

Midway – 2019 – Lektor PL – Online

Midway – 2019 – Lektor PL – Online. Żołnierze amerykańskiej marynarki wojennej próbują powstrzymać ekspansję Japonii na Pacyfiku i odwrócić losy II Wojny Światowej.


Aby móc oglądać film, proszę poczekać na pojawienie się playera tutaj:

Pobierz - Midway - 2019 - Lektor PL - Online

Opis filmu

Wojna na Pacyfiku rozpoczęła się w momencie ataku Cesarskich Sił Powietrznych na Pearl Harbour. Ten konflikt od początku szedł po myśli japońskiego dowództwa. Dużo okrętów amerykańskiej floty wojennej uległa zniszczeniu, a dowództwo Stanów Zjednoczonych ma ogromny problem. Ostatnia nadzieja w amerykańskiej bazie na Midway. Jeśli ta baza upadnie, to Japonia zacznie swoje rządu na Pacyfiku, co może zadecydować o losach II Wojny Światowej.


Midway – 2019 [LEKTOR PL, CDA, CAŁY FILM, ONLINE]

Nareszczie po długim czasie oczekiwania mamy kolejny film o amerykańskim lotnictwie. Tematyką jest druga wojna światowa, a rezyserem Roland Emmerich. Każdy jego film wydawał się być świetny. Mamy tu na myśli jego filmy o tematyce fantasy. Ostatnim dobrym filmem wojennym był chyba “Kursk“. Teraz mamy “Midway“. Oczywiście nie zostanie on uznany jakimś wybitnym arcydziełem. Formuła jest wykonana w znakomity sposób, ponieważ ukazuje losy konfliktu z różnych perspektyw.

Nie znajdziemy tutaj jakoś bardzo szeroko rozwiniętych postaci. Mamy natomiast genialne efekty specjalne. Na pewno trzyma się on realiów historycznych. Nawet tam gdzie będziemy mogli podziwiać sztampę hollywood. Mamy tutaj bardzo dzielnego i nierozważnego twardziela, pilota o nazwisku Best. Nie jest on na pewno jakimś tam wymysłem kiepskiego scenarzysty. Zabrakło mi w tym wszystkim jedynie amerykańskich myśliwców, ale nic dziwnego, bo bohaterami byli tutaj piloci bombowców. Midway – 2019 – Lektor PL – Online.

Mamy finalnie film, który niby nie wnosi nis odkrywczego, ale jest na prawdę dobry. Na pewno nie zgłebimy w niej zachowań ludzkiej natury i na pewno nie normalizuje żadnych zboczeń bohaterów. “Midway” raczej nie zgarnie Oscara, a nie jeden z krytyków filmowych oceni ten film jako typowy przeciętniak. Z tym raczej się nie zgodzę, bo wierzę, że wielu z nas powróci nie raz do “Midwaya”, tak jak do innych producji Rolanda Emmericha. Swoją świetność zawdzięcza na pewno temu, że nie próbuje on być arcydziełem.

Midway – 2019 [LEKTOR PL, CDA, CAŁY FILM, ONLINE]

Midway 2019 Lektor PL Online - Midway - 2019 - Lektor PL - Online

Jedna opinia do Midway – 2019 – Lektor PL – Online

Zostaw odpowiedź