Moonfall - 2022 - Lektor PL

Moonfall – 2022 – Lektor PL

Moonfall – 2022 – Lektor PL. Cały film online. Tajemnicza siła wybija Księżyc z orbity i posyła go na kurs kolizyjny z Ziemią. Grupa astronautów wyrusza w kosmos, by zapobiec katastrofie.


Pobierz 2 - Moonfall - 2022 - Lektor PL


Moonfall – 2022 – Lektor PL

Na skutek serii niewyjaśnionych zjawisk Księżyc wypada ze swojej orbity i obiera kurs kolizyjny z Ziemią. Jeśli dojdzie do zderzenia, nasza planeta ulegnie zagładzie. Była astronautka Jo Fowler (Halle Berry) jest przekonana, że przyczyną tego zjawiska jest działanie pewnej tajemniczej siły o niejasnym pochodzeniu. Większości naukowców i polityków ta teoria wydaje się szalona, ale Fowler wierzy, że jest wciąż szansa, by ocalić Ziemię. Wraz z jedynymi ludźmi, którzy wierzą w jej koncepcję: dawnym astronautą Brianem Harperem (Patrick Wilson) oraz niejakim Housemanem (John Bradley), specem od teorii spiskowych, Fowler przygotowuje misję ostatniej szansy. Kładąc na szali całą swoją wiedzę, doświadczenie i życie, wyruszają w kosmiczną podróż, podczas której odkryją, że Księżyc nie jest tym, czym nam się zawsze wydawał.


Moonfall 2022 - Moonfall - 2022 - Lektor PL

No dobra, ustaliliśmy, że Moonfall jest odtwórcze, a Emmericha kręci śmierć milionów ludzi. Ostatnia niespodzianka zaczęła się niedługo po moich refleksjach na temat reżysera, czyli mniej więcej w połowie filmu i trwała aż do momentu, kiedy tym razem ja powiedziałem fuck it i wyszedłem z sali kinowej na jakieś 20 minut przed zakończeniem projekcji.

Moonfall – 2022 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Tu pojawił się również wspomniany przeze mnie ból psychiczny, który wywołują we mnie co raz częściej dzisiejsze filmy. Bo ja po prostu nie jestem w stanie tego pojąć. Rozumiem, scenariusz, umowności, a czasami nieścisłości – da się niekiedy na to przymknąć oko. Ale jak reżyser wraz ze scenarzystami prezentują widzowi istny festiwal kretynizmów i myślą, że widz uwierzy w takie kocopoły, to sorry, ale ja wysiadam.

Nie chcę zabrzmieć jak typowy Janusz z gadaniem a bo kiedyś to było, ale kiedyś rzeczywiście było. Filmy czy to katastroficzne czy science-fiction, jasne, były osadzone w gatunku, a więc miały często ten nierealistyczny element, ale świat przedstawiony był rzeczywiście pomyślany, zaś sceny, nazwijmy je typowo blockbusterowe,zachowywały jakiś sens i nie były tylko po to, bo efekty specjalne pozwalały na ich zrobienie i bo to cool. Moonfall to popłuczyny po innych filmach Emmericha, i to jeszcze w sosie z M. Night Shyamalana….

Zostaw odpowiedź