Mulan - 2020 - Lektor PL

Mulan – 2020 – Lektor PL

Mulan – 2020 – Lektor PL. Cały film online. Kobieta imieniem Hua Mulan w przebraniu mężczyzny, dostaje się do cesarskiej armii. Wszystko po to, żeby pomóc swojemu schorowanemu ojcu.


Aby móc oglądać film, proszę poczekać na pojawienie się playera tutaj:

Pobierz 2 - Mulan - 2020 - Lektor PL

Link 2:

Pobierz 2 - Mulan - 2020 - Lektor PL


Opis filmu

Żeby uchronić kraj przed agresorami z północy, Cesarz wydaje dekret, który nakazuje wcielenie do armii, każdego mężczyzny z rodziny. W tajemnicy przed światem, najstarsza córka utytułowanego wojownika zaciąga się do armii, zamiast ojca. Hua Mulan zrobiła to, ponieważ chciała iść tam zamiast schorowanego ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły 
i wykorzystania pełni swoich możliwości.


Mulan 2020 - Mulan - 2020 - Lektor PL

Wydaje się, że twórców bardziej interesuje archetyp bohaterki, mającej określone cechy, które wszyscy doskonale znają, i brakuje im odwagi, aby nadać jej bardziej ludzki wymiar. Taki, który choćby jest w filmie z 2009 roku, prezentującym Mulan wierniejszą oryginałowi. To może być dla niektórych problem, bo w pewnych momentach, gdy jej ewolucja i zmagania z aspektem bycia prawą kończą się w określony sposób, gdzieś umyka dalsza próba walki o to, by Mulan była prawdziwsza pod zwykłym ludzkim względem. Mulan – 2020 – Lektor PL.

Mulan [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Gdy jednak oczekujecie Mulan zgodnej z określonymi stereotypami, to taką postać dostaniecie, ale i tak czuć zmarnowaną szansę. Nie mają oni jednak aż takiego znaczenia, bo to nie ich historia. Wielu fanów jednak poczuje niedosyt, że jest ich mało i potencjał tych gwiazd został zmarnowany. W końcu to legendy kina akcji, których umiejętności nie mogą wybrzmieć w pełni na ekranie. O czarnym charakterze można powiedzieć to samo, co o każdym złoczyńcy filmów Marvela sprzed lat: jest, spełnia swoją rolę i tyle. Ponownie zbyt duże uproszczenie i pójście na łatwiznę.

Tym, co jednak jest najważniejsze w tym potoku słów o Mulan. To nie są wady scenariusza czy zalety piękna wizualnego, jakie ten film prezentuje. Chodzi o serce w tworzeniu opowieści, które ma wywołać emocje. Nie oszukujmy się, bo mało kto nie zna poszczególnych kluczowych aspektów tej historii, więc w tym aspekcie nic nie zaskoczy. Jednak wszystko jest opowiadane z taką atmosferą, pogłębianą muzyką, że czuć, jakby oglądało się to pierwszy raz. Są emocje, wypieki na twarzy i dobra zabawa wraz z przygodą opowiedzianą sprawnie i ładnie dla oka. Pewne aspekty pozostawiają niedosyt, ale to, jak ta przygoda przemawia pod kątem emocjonalnym, nie jest czymś, co jakikolwiek krytyk filmowy można zobrazować słowami.

3 opinii do Mulan – 2020 – Lektor PL

  • Wiktor  napisz:

    Polecam, można oglądać

  • Piotrek  napisz:

    Profesjonalny lektor i dobra jakość obrazu

  • Anonim  napisz:

    Dobra wersja filmu

Zostaw odpowiedź