Na rauszu - 2020 - Lektor PL

Na rauszu – 2020 – Lektor PL

Na rauszu – 2020 – Lektor PL. Cały film online. Czwórka nauczycieli pracujących w gimnazjum testuje alkoholową metodę, która ma polepszyć jakość ich życia.


Pobierz 2 - Na rauszu - 2020 - Lektor PL


Na rauszu – 2020 – Lektor PL

“Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy…


Na rauszu 2020 - Na rauszu - 2020 - Lektor PL

Znamienne jest zakończenie, które w jednym rzędzie stawia ze sobą uczniów i nauczycieli. I czy na pewno chodzi o to, że i jedni, i drudzy sięgają po alkohol, żeby się odstresować, poczuć lepiej lub w jakimkolwiek innym celu? Czy nie jest też tak, że codzienny stres i przytłoczenie zbyt dużymi wymaganiami (które czasem sami na sobie nakładamy), są tym, co łączy nas wszystkich? A z czym czasami pomaga sobie poradzić właśnie te pół promila? Które często zamienia się w więcej i częściej? Być może powinniśmy się skupić nie na tym, że sięgamy po alkohol, ale dlaczego to robimy? Uczniowie żyją pod presją egzaminów i tego, by jak najlepiej ukształtować swoją przyszłość, w obawie, że jedno potknięcie przekreśli ich całe życie.

Na rauszu – 2020 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Kobiety żyją pod presją piękna, którego standardy zmieniają się, ale nigdy nie będą łaskawe dla wszystkich. Mężczyźni żyją pod presją bycia tymi silnymi, którzy nie płaczą i o wszystko zadbają. A przecież to tylko przykłady pierwsze z brzegu. Presja jest wszędzie. Kryje się w naszym dzieciństwie, w szkole, w domu, w pracy, w naszej głowie, w opinii społeczeństwa, w konwenansach. Bycie na rauszu pozwala chwilowo o niej zapomnieć, co świetnie ukazane zostało w filmie. Na rauszu – 2020 – Lektor PL.

Finał Na rauszu jest rewelacyjny. Reżyser wspomina, że początkowo film miał skupiać się na pozytywnych aspektach przyjmowania niewielkiej ilości alkoholu. Z czasem jednak doszedł do wniosku, że ukazanie cieni będzie jeszcze ciekawsze. Nie zapomniał jednak o blaskach, w związku z czym otrzymujemy film, który pokazuje nam całe spektrum wad i zalet alkoholu, a także historię będącą niemal zilustrowaniem powiedzenia, że dawka czyni truciznę. Na rauszu trzeba zobaczyć i samemu odpowiedzieć sobie na wiele pytań.

4 opinii do Na rauszu – 2020 – Lektor PL

 • Dawid  napisz:

  Dobra komedia 🙂

 • Gienek  napisz:

  Dzięki za udostępnienie filmu

 • Majki22  napisz:

  Dawno się tak nie uśmiałem

 • Tomeczek  napisz:

  Zajebista wersja filmu 😀

Zostaw odpowiedź