Nadzwyczajni - 2019 - Lektor PL - Online

Nadzwyczajni – 2019 – Lektor PL – Online

Nadzwyczajni – 2019 – Lektor PL – Online. Bruno i Malik to dwaj przyjaciele, którzy od wielu lat pomagają autystycznym dzieciom i młodzieży. W swoich ośrodkach szkolą ludzi z biednych dzielnic, jak radzić sobie z ciężkimi przypadkami.


Pobierz - Nadzwyczajni - 2019 - Lektor PL - Online

Opis filmu

Bruno i Malik są bardzo dobrymi przyjaciółmi mimo, iż dzieli ich tak na prawdę wszystko. Rozpoczynając od charakteru, zainteresowań, a kończąc na religii. Łączy ich na pewno przyjaźń i wieloletnia działalność na rzecz autystycznych dzieci i młodzieży. W swoich ośrodkach szkolą oni ludzi, żeby Ci potrafili zająć się ciężkimi przypadkami, które mogą dotknąć jakieś dziecku lub młodzież. Pewnego razu inspektor z Opieki Społecznej bierze na tapetę ich ośrodek i chce go zamknąć. Przyjaciele rozpoczynają morderczą walkę z systemem.


Nadzwyczajni – 2019 [LEKTOR PL, CDA, CAŁY FILM, ONLINE]

Z pewnością poza najmocniejszą stroną tej francuskiej produkcji, jaką jest oczywiście obsada aktorska i świetne, lecz rzadkie, poczucie humoru, jest jeszcze coś. Mowa tutaj o szczerości i uczciwości. Tak, tak, szczerość i uczciwość. Pojmujemy tutaj tą tytułową nadzwyczajność bohaterów, choć nikt z twórców wcale nie próbuje kanonizować ich na oczach przeciętnego widza. Scenarzyści nie pozwalają poznać nam ich zbyt dobrze, ale im wierzymy. Wyglądają na bardzo naturalnych w swoich gestach, słowach, w ogóle całości zachowanie w przeróżnych sytuacjach. Nadzwyczajni – 2019 – Lektor PL – Online.

Niestety, “Nadzwyczajni” okazują się też bardzo radykalnym w swej anty systemowości komentarzem społecznym.. Poruszają oni pewien problem, ale w ogóle wcale się w niego nie zagłębiają jakoś bardziej. Ta sprawa nie została rozszerzona do rozmiarów, do jakich powinna być. Od samego początku do końca produkcji, uderzają oni cały czas w jedną i tą samą nutę, cały czas powtarzają się. Mimo, iż w trakcie trwania filmu, widz otrzymuje coraz więcej ciepła, to jednak pozostaje pewien niedosyt. Można odnieść wrażenie, że twórcy filmu postanowili zrobić coś mniej więcej takiego: “Zaczęliśmy rozmowę, powiedzieliśmy swoje, ale żadnej dyskusji na pewno nie będzie”. Film można oglądać już online.

Nadzwyczajni 2019 Lektor PL Online - Nadzwyczajni - 2019 - Lektor PL - Online

Zostaw odpowiedź