Niebo o północy 2020 Lektor PL 150x210 - Niebo o północy - 2020 - Lektor PL

Niebo o północy – 2020 – Lektor PL

Niebo o północy – 2020 – Lektor PL. Cały film online. Światem wstrząsa tajemnicza katastrofa. Samotny naukowiec z Arktyki próbuje skontaktować się z załogą wracających do domu astronautów.


Pobierz 2 - Niebo o północy - 2020 - Lektor PL


Niebo o północy – 2020

To postapokaliptyczna opowieść o losach Augustine’a (George Clooney), samotnego naukowca prowadzącego badania w Arktyce, który próbuje nawiązać kontakt z astronautami znajdującymi się na pokładzie wracającego na Ziemię statku kosmicznego i uchronić Sully (Felicity Jones) i jej załogę przed tajemniczą katastrofą. Film w reżyserii Clooneya jest adaptacją uznanej przez krytyków powieści Lily Brooks-Dalton “Dzień dobry, północy”.


Niebo o północy 2020 - Niebo o północy - 2020 - Lektor PL

Największym zarzutem, jaki można “Niebu o północy” postawić, jest więc jego nijakość. Powieść była pretekstem do rozważań na temat poszukiwania własnego ja w obliczu geograficznej pustki. Tutaj to zjawisko w jakimś sensie także zachodzi, ale jest rozwodnione niczym osłabione globalnym ociepleniem lody Arktyki. Na papierze mamy do czynienia z czymś mocnym, poruszającym. Wydanie 100 milionów dolarów na produkcję także jest dostrzegalne. Trudno zarzucić cokolwiek wizualnej, dźwiękowej czy aktorskiej stronie filmu. Reżysersko George Clooney również poradził sobie dobrze – zresztą to dla niego nie pierwszyzna. Tym, który zawiódł, jest najpewniej Mark L. Smith (co ciekawe – scenarzysta także wspomnianej “Zjawy”). Amerykanin nie był w stanie odnieść się do poruszanej tematyki w sposób choćby odrobinę oryginalny, choć momentami próbował. Oczywiście doceniam te próby, ale efekty nie mogą w tym kształcie zadowalać. To, co wielokrotnie widzieliśmy już w filmach o podróżach tak przez skute lodem krainy, jak i komos, tu widzimy ponownie.

Niebo o północy – 2020 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Ostatecznie więc “Niebo o północy” wielu, zwłaszcza pochłaniających namiętnie filmy, kinomanów może rozczarować. Nie brak tu prób powolnego budowania emocjonalnej więzi, scen w zamyśle wzruszających widza, ale sporo też mamy amerykanizmów. Tym mianem zwykłem określać przerysowane bohaterstwo i typowe dla masowego kina hollywoodzkiego pompatyczne sceny. Wiecie, te, które bardziej świadomego odbiorcę w najlepszym razie rozbawią – w najgorszym zirytują. Niebo o północy – 2020 – Lektor PL.

W połączeniu z licznymi gatunkowymi kliszami te amerykanizmy czynią cały obraz – mimo dopracowania od strony technicznej – pustym. Nie jest jednak tak, że film to porażka. Finał mimo wszystko porusza emocje, które w święta, ale też w tych trudnych czasach, w nas siedzą. Co prawda suspens nie oddziałuje tak, jak zakładali twórcy; uważny widz dość łatwo domyśli się rozstrzygnięcia, ale może właśnie zamiast wałkowanego co rok “Kevina…” w tegoroczne święta “Niebo o północy” będzie równie dobrym filmem do puszczenia gdzieś w tle?

4 opinii do Niebo o północy – 2020 – Lektor PL

 • Benek  napisz:

  Dzięki za dodanie 🙂

 • Anonim  napisz:

  Bardzo dobra wersja

 • Werka  napisz:

  Śmiało pobierać

 • Iga  napisz:

  Super film, polecam

Zostaw odpowiedź