Nomadland - 2020 - Lektor PL

Nomadland – 2020 – Lektor PL

Nomadland – 2020 – Lektor PL. Cały film online. Kobieta po sześćdziesiątce wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek.


Pobierz 2 - Nomadland - 2020 - Lektor PL


Nomadland – 2020

Fern (Frances McDormand) pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek. “Nomadland”, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie.


Nomadland 2020 - Nomadland - 2020 - Lektor PL

Ten film jest trochę jak bohater, którego nigdy nie mamy okazji zobaczyć na ekranie. Jest jak to miejsce, które przeważnie nie trafia do obiektywu. Mimo że mentalnie zbiorowy, to bohater mieści się wewnątrz McDormand. Przy wykorzystaniu minimum fabuły i bardzo oszczędnych środków wyrazu, to aktorka służy nam za emocjonalny drogowskaz. Gra według klucza, czyli niezwykle oszczędnie, lecz nie przeszkadza to w lawinie emocji, które wyrażane są za pośrednictwem uśmiechu, oczu czy wyeksponowanych zmarszczek.

Postaci w „Nomadland” urzekają niesamowitym autentyzmem, co sprawia, że film przestaje być wyłącznie portretem jednostki. Zamiast tego charakterystyka opowieści momentami nabiera rozmiarów ogólnego rysu całej społeczności, której w napisach końcowych reżyserka dedykuje film. Świetne i niezwykle wzruszające są tutaj sceny, w których bohaterowie w pewnym sensie spowiadają się przed kamerą, poruszając tematy śmierci bliskich osób lub obcowania z naturą. Równie dobrze działają te, w których na pierwszy plan wysuwa się wymóg rezolutności. W jednej ze scen pewna kobieta daje wykład na temat zakupu odpowiedniego wiadra, niepodważalnie argumentując, iż „one has to take care of his own shit”. Nomadland – 2020 – Lektor PL.

Nomadland – 2020 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Jej sześćdziesięcioletnia twarz może budzić skojarzenia z wizerunkiem zatroskanej matki ze słynnej fotografii Dorothei Lange; lecz bohaterka McDormand to znacznie więcej niż wyraz rozpaczy w czasach kryzysu – to także świadomość godzenia się z losem, gotowość stawiania mu czoła oraz wyraz sposobu na życie. O Chloé Zhao coraz częściej mówi się w kontekście duchowej spadkobierczyni kina Terrence’a Malicka. Według słów reżyserki, był on jednym z pierwszych widzów filmu. Podobno mu się spodobał.

Zostaw odpowiedź