Oficer i szpieg - 2019 - Lektor PL - Online

Oficer i szpieg – 2019 – Lektor PL – Online

Oficer i szpieg – 2019 – Lektor PL – Online. Film opowiada o kapitanie Alfredzie Dreyfusie, który został niewinnie skazany za zdradę stanu i skazany na dożywotni wyrok.


Pobierz - Oficer i szpieg - 2019 - Lektor PL - Online

Opis filmu

Film “Oficer i szpieg” jest opartą na faktach historią opowiadającą o kapitanie Alfredzie Dreyfusie. Został on niesłusznie skazany na dożywotnie więzienie za zdradę stanu. Niedługo później nowy szef wywiadu odkrywa, że Dreyfus został zesłany także na Diabelską Wyspę. Odkrywa również, że dowody przeciwko niemu zostały spreparowane, a cała sprawa, ustawiona. Oficer Picquart wbrew swoim przełożonym postanawia ujawnić oszustwo i przeprowadzić prywatne śledztwo. Stawka jest bardzo wysoka, bo jest to przekręt na skalę międzynarodową!


Oficer i szpieg – 2019 [LEKTOR PL, CDA, CAŁY FILM, ONLINE]

Najnowsza produkcja Romana Polańskiego pt. “Oficer i szpieg” bardzo mocno stawia na subtelność i wszystkie detale. To bardzo ciekawa propozycja, która idealnie pasuje do tematyki filmui szpiegowskiego. Dawno nie widziałem tak dobrego filmu biograficznego oprócz oczywiście “Irlandczyka” i “Vice“. W obu tych produkcjach obsada aktorska mogła zaprezentować pełną gamę swoich umiejętności. Tak samo jest tutaj w “Oficerze i szpiegu”, Romana Polańskiego. Ogląda się to bardzo dobrze, ponieważ wszystko ma tutaj znaczenie, począwszy od chrząkania, a kończąc na głuchym dudnieniu o podłogę. Oficer i szpieg – 2019 – Lektor PL – Online.

Oficer i szpieg” mimo tego, że trwa troszkę ponad 2 godziny, to rozwija akcję bardzo powoli. Dość mocno również trzyma się faktów historycznych i towarzyszącemu mu tłu. Zaczynająca film scena publicznego pozbawienia stopnia nieszczęsnego oficera, to dosłownie ożywiony obraz „Degradacja Alfreda Dreyfusa” Henri’ego Meyera z 1895 roku. Cały krajobraz jest na prawdę bardzo realistyczny. Mimo, że akcja rozwijana jest dość powoli, to na pewno dla przeciętnego widza nie będzie to nudny film. Obsada aktorska, jak już wspomniałem, jest także bardzo żywa i wyrazista.

Na samym końcu warto dodać, że najnowsze dzieło Polańskiego, nie jest jego wyżyną reżyserską. Można jednak polecić go każdemu z czystym sumieniem. To bardzo dobre kino szpiegowskie, które jednak wymaga odrobiny skupienia i cierpliwości.

Oficer i szpieg 2019 Lektor PL Online - Oficer i szpieg - 2019 - Lektor PL - Online

Zostaw odpowiedź