Ojciec - 2020 - Lektor PL

Ojciec – 2020 – Lektor PL

Ojciec – 2020 – Lektor PL. Cały film online. Kobieta próbuje zaopiekować się ojcem wykazującym oznaki demencji, który mimo postępującej choroby pragnie pozostać samodzielny.


Pobierz - Ojciec - 2020 - Lektor PL


Ojciec – 2020

To przejmujący obraz o przemijaniu i miłości. Laureatka Oscara, Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins). Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje oznaki demencji. Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę. Anna widzi jak ojciec powoli gaśnie.


Ojciec 2020 Lektor PL - Ojciec - 2020 - Lektor PL

Ojciec wyzwolił we mnie erupcję uczuć. Całą ich paletę. Chciałbym zażartować, iż ostatnim filmem, któremu się tego udało dokonać był Freddy Got Fingered, ale obiecałem, że będzie na poważnie (choć trochę prawdy w tym jest). Najczęściej jednak z tych emocji towarzyszących mi podczas seansu, powracało uczucie strachu. Żaden horror o duszkach, mordercach i innych jumpscare’ach nie wywoła u was takiego przerażenia, gdy pomyślicie, że za kilka-kilkadziesiąt lat to wy możecie być w sytuacji bohatera The Father. Że to wy możecie być tymi szczęściarzami, których dotknie choroba niepamięci.

Anthony Hopkins w wieku 83 lat osiągnął swoje aktorskie opus magnum. Co ciekawe, udział Hopkinsa w adaptacji The Father był dla Zellera warunkiem koniecznym do stworzenia filmu w wersji anglojęzycznej. Po obejrzeniu występu Hopkinsa, nic dziwnego, że reżyser tak bardzo zabiegał o jego angaż. Ta rola to swoiste ukoronowanie jego wspaniałej kariery. Jego występ, tak jak i cały film zresztą, wzbudza co chwilę bardzo skrajne, często sprzeczne ze sobą emocje. Aż nadchodzi finał, a po nim już tylko głucha cisza i niewyobrażalny, wewnętrzny smutek.

Ojciec – 2020 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Szkoda, że najpewniej nie zostanie nagrodzony statuetką Oscara, bo z tegorocznych nominowanych dorównuje mu chyba tylko wyjątkowy Riz Ahmed. Na spore słowa uznania zasługuje także Olivia Colman, grająca córkę Hopkinsa. Ten występ nie jest wcale gorszy. Jej ból, jej szczątki nadziei, jej wewnętrzna walka i moralny dylemat – wszystko to bije z ekranu. Czuć to, jest w tym wszystkim autentyczna, prawdziwa. A to nadaje całemu obrazowi jeszcze bardziej bolesnego wydźwięku. Ojciec – 2020 – Lektor PL.

Niektórzy przeżyją ten film bardziej, inni nieco mniej. Ja zostałem przez Ojca emocjonalnie zmiażdżony. Zmusił wręcz do zastanowienia się nad życiem. Ale, dosyć tego, porzućmy już poważny ton i rozważania na temat życia i śmierci, bo – przysięgam – jestem już o krok od rzucenia tu jakimś aforyzmem, a tego bym sobie nigdy nie wybaczył. The Father polecam każdemu, bez wyjątku. Najlepiej niech świadczy o nim to, że zmusił mnie do takiego uzewnętrzniania się w recenzji i rozmowy o UCZUCIACH. Teraz dla równowagi będę musiał nagrać odcinek Patokulturowców…

2 opinii do Ojciec – 2020 – Lektor PL

  • Anonim  napisz:

    Super film, dzięki za dodanie

  • Janek  napisz:

    Dobry lektor:) pozdro

Zostaw odpowiedź