Osierocony Brooklyn - 2019 - Lektor PL - Cały Film - Online

Osierocony Brooklyn – 2019 – Lektor PL – Cały Film – Online

Osierocony Brooklyn – 2019 – Lektor PL – Cały Film – Online. W latach 50-tych XX wieku w Nowym Jorku, detektyw cierpiący na zespół Tourette’a, postanawia odnaleźć zabójcę swojego mentora i zarazem wielkiego przyjaciela.


Pobierz - Osierocony Brooklyn - 2019 - Lektor PL - Cały Film - Online

Opis filmu

Akcja filmu “Osierocony Brooklyn” rozgrywa się w latach 50-tych XX wieku w Nowym Jorku. Film opowiada historię samotnego prywatnego detektywa, który cierpi na zespół Tourette’a. Pewnego dnia postanawia, że rozwiąże zagadkę swojego mentora i zarazem wielkiego przyjaciela – Franka Minny.  Detektyw nie ma żadnych wskazówek, tylko jedynie swoje przypuszczenia i obsesyjny umysł. Podczas prywatnego śledztwa stawia czoła bandytom, korupcji i najbardziej niebezpiecznemu gangsterowi. Wszystko tylko po to, żeby uczcić pamięć człowieka, który podał mu kiedyś pomocną dłoń.


Osierocony Brooklyn [LEKTOR PL, CDA, CAŁY FILM, ONLINE]

Trzeba przyznać, że dzięki centralnej postaci, ta historia jest bardzo interesująca. Reżyserem i scenarzystą jest tutaj Edward Norton, który bardzo dobrze ukazuje jak bardzo zespół Tourette’a, przeszkadza głównemu bohaterowi w prowadzeniu prywatnego śledztwa, które doprowadzić może do zabójcy przyjaciela. Muzyka jest również bardzo ważnym elementem tego filmu. Ścieżka dźwiękowa ma przypominać o charakterystycznym okresie amerykańskiej historii. Możemy tutaj uslyszeć piosenkę pt. “Daily Battles”, napisana przez Tom Yorkiem z Radiohead i Flea z Red Hot Chili Peppers. W pewmym momencie to właśnie muzyka jest bardzo pomocna, żeby pomóc zrozumieć postępowanie głównego bohatera. Osierocony Brooklyn – 2019 – Lektor PL – Cały Film – Online.

Tak podsumowując całość, to “Osierocony Brooklyn” jest bardzo przyzwoitym filmem. Można jednak odnieść wrażenie, że Edward Norton nie do końca wykorzystał jego potencjał. Przynajmniej nie widać tego w pierwszych scenach w filmie. Film trwa praktycznie dwie i pół godziny. Seans w kinie na pewno nie będzie czasem straconym dla przeciętnego widza. To właśnie w czasie całej produkcji, Norton stara się przedstawić społeczno-polityczną linię, która odrobinę różni się od tej ukazanej w powieści. Można odnieść wrażenie, że czasem całość przytłacza prowadzoną narrację, która i tak miejscami może wydać się myląca dla widza. Finalnie jako całość wszystko prezentuje się bardzo dobrze, a wrażenia po seansie na pewno są pozytywne.

Osierocony Brooklyn 2019 Lektor PL Cały film - Osierocony Brooklyn - 2019 - Lektor PL - Cały Film - Online

Zostaw odpowiedź