Ostatni pojedynek 2021 Lektor PL 150x210 - Ostatni pojedynek - 2021 - Lektor PL

Ostatni pojedynek – 2021 – Lektor PL

Ostatni pojedynek – 2021 – Lektor PL. Cały film online. Opowieść o zdradzie i zemście rozgrywająca się w scenerii czternastowiecznej Francji, gdzie brutalność i przemoc wobec kobiet są na porządku dziennym.


Pobierz 2 - Ostatni pojedynek - 2021 - Lektor PL


Ostatni pojedynek – 2021

Wytwórnia 20th Century Studios i reżyser-wizjoner Ridley Scott przedstawiają “Ostatni pojedynek” – trzymającą w napięciu opowieść o zdradzie i zemście, rozgrywającą się w brutalnej scenerii czternastowiecznej Francji. Ta oparta na autentycznych wydarzeniach historyczna epopeja obala przekonania na temat ostatniego pojedynku sądowego pomiędzy Jeanem de Carrouges i Jacquesem Le Gris – dwoma przyjaciółmi, którzy stali się zaciekłymi rywalami.


Ostatni pojedynek 2021 - Ostatni pojedynek - 2021 - Lektor PL

Ridley Scott podołał jako twórca osadzonego w średniowieczu dramatu historycznego, który w swojej treści nawiązuje jednak do jak najbardziej aktualnych problemów. Reżyser nie bawił się w subtelności i obnażył oraz napiętnował patologie kultury gwałtu, która choć była nieporównywalnie silniejsza kilka wieków temu, wciąż ma się (niestety) nieźle. Ostatni pojedynek – 2021 – Lektor PL.

Ostatni pojedynek – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Film broni się natomiast aktorsko. Matt Damon (z wyśmiewanym mulletem na głowie) w roli dość jednowymiarowej postaci poradził sobie z pokazaniem jej subtelności na przestrzeni trzech różnych perspektyw. Choć teoretycznie nie miał dużego pola do manewru. Rewelacyjnie wypadła też Jodie Comer (“Obsesja Eve”), której gra aktorska ze względu na charakter i pozycję jej postaci musiała ograniczyć się właściwie do minimalnych zabiegów.
Scott zaprezentował się więc jako filmowiec wrażliwy na bieżące kwestie społeczne lub w mniej optymistycznej wersji – cyniczny hollywoodzki gracz, wykorzystujący aktualną koniunkturę. Na jego finanse najprawdopodobniej się to jednak nie przełoży, gdyż weekend premiery Ostatni pojedynek okazał się kasową klapą.
Reżyser zawiódł jednak tym razem jako inscenizator. Niektórym być może przypadnie do gustu realizm scen walki, jednak i to jest małym pocieszeniem, bo to nie na nich “Ostatni pojedynek” stoi. Na szczęście trailery zapowiadają, że nadchodzący już w listopadzie kolejny film Scotta, czyli Dom Gucci”, będzie pod tym względem bardziej wysmakowany. Oby podołał też na innych polach.

Zostaw odpowiedź