Pierwszy człowiek (2018) Lektor PL

Pierwszy człowiek Lektor PL - Pierwszy człowiek (2018) Lektor PL

Oryginalny tytuł: First Man

Czas trwania: 2:21:46

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Reżyser: Damien Chazelle

Scenariusz: Josh Singer

Kraj produkcji: USA

Premiera w polsce: 19 października 2018

Studio: Universal Pictures

Inny tytuł: brak

Ocena: 7,4


Pierwszy człowiek (2018) Lektor PL


Opis filmu

Pierwszy człowiek (2018) Lektor PL opowiada o połączeniu sił Damiena Chazellea i Ryana Goslinga, którzy postanowili opowiedzieć o misji NASA, która zaowocowała tym, że na Księżycu człowiek postawił nogę. Produkcja skupia się przede wszystkim na przedstawieniu i życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969. “Pierwszy człowiek” jest wstrząszającą historią opowiedzianą z perspektywy pierwszej osoby na podstawie książki Jamesa R. Hansena. Ta najniebezpieczniejsza misja w historii ludzkości jest odzwierciedleniem trudu i wielu wyrzeczeń głównego bohatera.


Obsada aktorska

Ryan Gosling – Neil Armstrong, Claire Foy – Janet Armstrong, Jason Clarke – Ed White, Kyle Chandler – Deke Slayton, Corey Stoll – Buzz Aldrin, Patrick Fugit – Elliott See, Christopher Abbott – Dave Scott, Ciarán Hinds – Bob Gilruth.


Recenzja

Film można by porównać do “Apollo 13”, ale “Pierwszemu człowiekowi” jednak jeszcze brakuje czegoś istotnego. Być może ducha wielkiej przygody, która towarzyszyła lotom w kosmos pół wieku temu? Jednym z wiodących motywów filmu są emocje astronautów i reakcja na stres i tragiczny zgod swoich przyjaciół. Czemu taki scenariusz? Chyba dlatego, że twórcy nie chcieli kolejny raz dawać widzom tego samego, tzw. odgrzanego kotleta. W “Pierwszym człowieku” mna efektach specjalnych raczej bardzo oszczędzono. Wizualny potencjał prawdziwych, archiwalnych filmów ze startu rakiety Saturn V, lądowań na Księżycu czy księżycowych spacerów przecież sam w sobie jest niebagatelny i słusznie został tutaj w pełni wykorzystany. Chyba tutaj tkwi całe sedno tej produkcji. Po uplywie pół wieku możemy teraz wiele tych historycznych ujęć zobaczyć online lub na wielkim ekranie kinowym. Mimo wszystko gorąco polecamy do oglądnięcia tego filmu i porównania go choćby nawet do “Apollo 13”.

Oglądaj online cały film Pierwszy człowiek (2018) po polsku!

Pierwszy człowiek cały film online - Pierwszy człowiek (2018) Lektor PL

Zostaw odpowiedź