Podpalaczka 2022 Lektor PL 150x210 - Podpalaczka - 2022 - Lektor PL

Podpalaczka – 2022 – Lektor PL

Podpalaczka – 2022 – Lektor PL. Cały film online. Andy McGee bierze udział w tajnym eksperymencie medycznym, dzięki któremu uzyskuje moce psychiczne. U jego córki Charlie rozwijają się zdolności pirokinezy.Podpalaczka – 2022 – Lektor PL

W nowej adaptacji kultowego bestselleru Stephena Kinga “Podpalaczka” dziewczyna o imieniu Charlie McGee jest obdarzona rzadkim darem pirokinezy, czyli zaprószania ognia. Ta niezwykła zdolność to wielkie niebezpieczeństwo dla dziewczynki. Jej rodzice robią wszystko, aby mogła ona wieść w miarę normalne życie.


Podpalaczka 2022 - Podpalaczka - 2022 - Lektor PL

Na dobry początek w Podpalaczce może o aktorstwie, ponieważ tutaj było wcale nieźle – a przynajmniej według kogoś takiego jak ja, kto filmy i seriale ogląda raz na ruski rok. Panna Armstrong, alias Charlie, choć dostała dość niewdzięczną rolę, to poradziła sobie całkiem nieźle. Zdarzyło jej się zrobić jakąś dziwną minę, ale na ogół było w porządku.

Zac Efron jako Andy był miejscami trochę sztywny, ale szybko do tego przywykłam, a że jego postać przypadła mi chyba do gustu chyba najbardziej (głównie przez wcześniej wspomnianą ambiwalencję), to wybaczałam mu chyba trochę więcej niż innym. Irv był w porządku, Vicky trochę sztuczna, ale ujdzie. Generalnie żadnego drewna aktorskiego chyba nie było. To już coś.

Podpalaczka – 2022 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Podsumowując – fabuła jest średnia na jeża, aktorstwo okej, bohaterowie średni, efekty specjalne średnie, muzyka średnia (i po co był ten teledyskowy montaż przy Rainbirdzie?), kadrowanie dziwne. Generalnie wszystko w tym filmie jest co najwyżej średnie. Dlatego właśnie Podpalaczka dostaje ode mnie naciąganą piątkę na zachętę – seans był bezbolesny, na jakichś dwóch żartach się zaśmiałam, ale to tyle. Podpalaczka – 2022 – Lektor PL.

Miałam dać połówkę więcej, ale potem przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. To przecież miał być horror. A nie jest, ani trochę. Nie ma ani klimatu, ani poczucia zagrożenia, ani nawet żadnego jumpscare’a. Nic. Jeśli chcecie zobaczyć film sci-fi – możecie zaryzykować, nie będę zatrzymywać. Ale jeśli interesuje was horror, to nie ma sensu marnować czasu. Podpalaczka to niewypał.

Zostaw odpowiedź