Spree 2020 Lektor PL 150x210 - Spree - 2020 - Lektor PL

Spree – 2020 – Lektor PL

Spree – 2020 – Lektor PL. Cały film online. Kurt marzy o popularności w internecie, w tym celu wymyśla śmiertelny plan, który ma stać się viralem.Spree – 2020 – Lektor PL

“Spree” to drapieżna, wyprodukowana między innymi przez Drake’a i rozgrywająca się w całości na ekranach smartfonów i kamerek GoPro satyra na social media. Czarny humor i groteska mieszają się tu ze społeczną refleksją, a wydarzenia szybko nabierają niespodziewanego tempa.


Spree 2020 - Spree - 2020 - Lektor PL

To, do czego zmierza produkcja, nietrudno rozgryźć, bo i sami twórcy nawet nie próbują bawić się w subtelności, ba – wykrzykując wręcz przesłanie. Wydaje się bowiem, że w Spree chodzi głównie o samą drogę, a nie jej cel. To terapia szokowa, emocjonalna podróż przez sztuczną, umyślnie przejaskrawioną rzeczywistość odzierających z wrażliwości mediów społecznościowych. Nie ma co doszukiwać się tutaj drugiego dna, co jest na dłuższą metę siłą i zarazem słabością obrazu. Bo koniec końców to dość prostolinijna, uboga narracja, której siłą jest forma.

Spree – 2020 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Niesamowicie sprawdził się tutaj Joe Keery, umiejętnie szarżując na planie. Niezależnie od tego, czy próbuje niezgrabnie nawiązać kontakt ze spotykanymi ludźmi, czy czuje się przytłoczony przez swoją nemezis – stand-uperkę Jessie Adams (Sasheer Zamata) – wypada na tym świetnie i w dużej mierze ciągnie cały projekt. Spree – 2020 – Lektor PL.

Koniec końców, mimo że pod sam koniec całe show przeskakuje rekina, naprawdę dobrze się bawiłem. Spree ma w sobie pewną prostotę, która może co prawda odrzucić na starcie, ale jeżeli wytrwamy dostaniemy bilet na istny rollercoaster emocji. Trochę tu Nightcrawlera, trochę American Psycho, ze szczyptą… GTA(nie pytajcie, bez spoilerów naprawdę ciężko to dokładniej wyjaśnić), a wszystko to w formule upodabniającej do współczesnej, socialmediowej papki. A po seansie niektórzy z Was mogą przez pewien czas woleć spacer lub komunikację miejską od ubera…

Zostaw odpowiedź