Szarlatan - 2020 - PL

Szarlatan – 2020 – PL

Szarlatan – 2020 – PL. Cały film online. Szarlatan został oparty na historii, która wydarzyła się na prawdę. Opowiada ona o czechosłowackim uzdrowicielu.


Aby móc oglądać film, proszę poczekać na pojawienie się playera tutaj:

Pobierz 2 - Szarlatan - 2020 - PL


Opis filmu

Szarlatan – 2020 – PL. Cały film online. Akcja filmu rozgrywa się gdzieś w w drugiej połowie XX wieku w pewnym czechosłowackim miasteczku. To właśnie tutaj narodził się znany uzdrowiciel. Jego nazwisko znane jest w całej Europie. Jego pacjentami byli między innymi: król Jerzy VI i Antonín Zápotocký – premier Czechosłowacji w latach 1948-53, a od 1953 r. – prezydent. Mikolášek uratował jego kończynę przed amputacją. W ramach rewanżu otrzymał ogromną polityczną ochronę. Ta niestety skończyła się wraz ze śmiercią Zápotockýego. Wtedy wlaśnie zorganizowano proces, który pozbawił go majątku i praw obywatelskich.


Szarlatan 2020 - Szarlatan - 2020 - PL

Losy co prawda głównego bohatera odrobinę różnią się od tych, dlatego, że to jest celowe. To nie wiele znaczy dla Agnieszki Holland i sama to przyznaje otwarcie. Jej głównym powodem była chęć przybliżenia widzom, tej legendarnej postaci. Twórcy filmu bardzo zręcznie stworzyli obraz tego uzdrowiciela. W ich mniemaniu był on postacią inteligentną i zdolną z niezwykłym charakterem. Niemal 50 lat, które obserwujemy w Szarlatanie, jest okresem pełnym trudów. Ciekawa sztuka: ciężko postrzegać filmowego Mikoláška jako jednego z nas czyli osobę z krwi i kości i jednak nie sposób w niego nie uwierzyć.

Szarlatan – 2020 [PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Szarlatan jest bardzo specyficznym kinem. Z drugiej strony jednak bardzo ludzkim i delikatnym. Agnieszka Holland w swoim filmie opowiada historię Jana Mikoláša. Na jego temat udziela w czasie seansu odpowiedzi na bardzo wiele pytań dotyczących jego postaci. Jest to bardzo zręczny zabieg, ale bardzo dobry. Odpowiedzi mamy sporo, ale postać uzdrowiciela nadal owiana jest pewną tajemnicą. Szarlatan – 2020 – PL.

Jeśli jednak jakimś cudem, uznacie film za nudny czy nie warty zainteresowania, to jednak jestem przekonany, że sama historia z pewnością Was zaintryguje. Będzie to na pewno historia opowiadająca o niezwykłym człowieku, ponieważ to nazwisko znała cała Europa. Film możemy oglądnąć w bardzo dobrej wersji na naszej stronie, co polecamy!

Zostaw odpowiedź