Tajemnice Silver Lake – 2018 – Lektor PL

Tajemnice Silver Lake 2018 Lektor PL - Tajemnice Silver Lake - 2018 - Lektor PL

Oryginalny tytuł: Under the Silver Lake

Czas trwania: 2:19:06

Gatunek: Thriller

Reżyser: David Robert Mitchell

Scenariusz: David Robert Mitchell

Kraj produkcji: USA

Premiera w polsce: 21 września 2018

Studio: Michael De Luca Productions

Inny tytuł: brak

Ocena: 6,9


Tajemnice Silver Lake – 2018 – Lektor PL


Opis filmu

W najnowszej produkcji Davida Roberta Mitchella, główną rolę odgrywa bezrobotny mężczyzna i fan popkultury z Los Angeles Sam. Bohater chciałby zrobić coś sensownego w swoim życiu, ale na razie ogranicza się tylko do masturbacji i gry na Nintendo. Wszystko zmieni sie, gdy dziewczyna z sasiedztwa zostanie uprowadzona, a on sam zmieni się w niezmordowanego Philipa Marlowe’a. Na trop, Sama zaczynają naprowadzać stare kasety HVS, komiksy, piosenki i napisy na starych murach.


Recenzja

Produkcji na pewno bardzo daleko do typowego czarnego thrillera. Intryga jest tutaj znacznie mniejszym elementem, a całość została jednak podszyta odpowiednią dawką komediowego absurdu. Protagonista, oprócz tego, że zawsze trafia na odpowiedni trop i co chwilę spotyka kolejną femme fatale, w niczym nie przypomina szarmanckiego zawadiaki w typie Humphreya Bogarta. To jednak gość, który całe życie zapatrzony jest na popkulturę. Można spokojnie powiedzieć, że traktuje on ją jak swoją kochankę, bo masturbuje się do bardzo starych gwiazd i jednej z modelek dawnego numeru Playboya. Wcale nie bez powodu zespół, który pomoże mu rozwiązać zagadkę, nazywa się Jesus and the Brides of Dracula. Miasto uwodzi jedynie szybkim seksem, narkotykami i wieje pustką, tak jak najgłębsze dno jeziora Silver Lake.

Zatem bardzo prosto zamknąć Tajemnice Silver Lake w szufladce o nazwie “nowa fala nostalgii”, ale oferuje on jednak troszkę więcej. Jest natomiasy jednym z najważniejszych filmow XXI wieku. Dlaczego? Dlatego, że zawiera on problemy całego świata w jednej małej pigułce i nie są to tylko problemy wielkiej Ameryki. Już od dawna żyjemy w globalnej wiosce i wszyscy jesteśmy przesiąknięci tamtejszą kulturą. Wybitny obraz, w przyszłości skazany na kult, jakim obecnie otoczony jest „Mulholland Drive”. Reasumując. Film jest na prawdę warty obejrzenia i uważam, że będzie odpowiedni dla przeciętnego widza. Nawet fan gatunku na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie. Ten film również można oglądnąć online na naszej stronie.

Oglądaj online cały film Tajemnice Silver Lake – 2018 – Lektor PL

Tajemnice Silver Lake 2018 cały film online - Tajemnice Silver Lake - 2018 - Lektor PL

Zostaw odpowiedź