The Grudge: Klątwa - 2020 - Lektor PL

The Grudge: Klątwa – 2020 – Lektor PL

The Grudge: Klątwa – 2020 – Lektor PL. Cały film online. Każdy, kto przekroczy próg przeklętego domu, niedługo zginie w przerażających okolicznościach.


Opis filmu

The Grudge: Klątwa – 2020 – Lektor PL. Każdy, kto zdecyduje się przekroczyć próg przeklętego domu, niedługo zginie w przerażający sposób.

Pobierz 2 - The Grudge: Klątwa - 2020 - Lektor PL

Link 2:

Pobierz 2 - The Grudge: Klątwa - 2020 - Lektor PL


The Grudge Klątwa 2020 - The Grudge: Klątwa - 2020 - Lektor PL

Pesce, niespełna trzydziestoletni filmowiec mający na koncie tylko dwie niezależne, niskobudżetowe produkcje, wniósł do The Grudge ten charakterystyczny sznyt indie horroru; film jest atmosferyczny, mroczny, zamglony, pełen zgniłej, brunatnej palety barw, podobnej do zeszłorocznego Impostor i wygląda przez większość czasu jak propozycja ze stajni studia A24. Widzieliście to milion razy i jeśli nie przestraszyło Was poprzednie 999 tysięcy razy, nie przestraszy i teraz, tak samo jak dziwne gardłowe dźwięki wydawane przez filmowe duchy. Śmiało możemy porównać ją do Wyspy fantazji.

Te pojawiają się tu i ówdzie na drugim planie, gdy nieświadomi bohaterowie nie zdają sobie z ich obecności sprawy, ale tym chwytom daleko do skuteczności i finezji Jamesa Wana czy Mike’a Flanagana. Nie pomaga również muzyka, która tak jak i reszta filmu jest rozdarta, raz stosując typowe niepokojące smyczki, raz niepasujące i jakby wyjęte z filmu obyczajowego melodie na pianinie. The Grudge: Klątwa – 2020 – Lektor PL.

The Grudge: Klątwa [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Przedziwny zabieg, który potrafi wybić z rytmu. Dużym problemem jest też dawkowanie napięcia. Film posiada przynajmniej dwie sceny, które gdy już zaczynają się robić interesujące. Urywają się one, przechodząc w następny wątek, zamiast dokręcić śrubę i choć raz wywołać realny strach. Z kolei sceny, które w zamyśle twórców ewidentnie miały przerażać, kompletnie nie działają i powodują raczej zmieszanie niż jakikolwiek niepokój. W zasadzie jedynym pozytywnym aspektem filmu jest znana z serii Naznaczony świetna Lin Shaye, która po raz kolejny udowadnia, jak bardzo niedocenioną jest aktorką; reżyser na szczęście potrafił odpowiednio wykorzystać talent 76-letniej Amerykanki i za to faktycznie można go pochwalić. Reszta obsady jest najzupełniej w świecie poprawna. Film na pewno godny polecenia!

Zostaw odpowiedź