Titane - 2021 - Lektor PL

Titane – 2021 – Lektor PL

Titane – 2021 – Lektor PL. Cały film online. Alexia morduje bez mrugnięcia okiem. Gdy w ślad za nią rusza kordon policji, decyduje się na desperacki krok.


Pobierz 2 - Titane - 2021 - Lektor PL


Titane – 2021 – Lektor PL

Nagrodzony Złotą Palmą na 74. festiwalu w Cannes film Julii Ducournau zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustanie rośnie – aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii. “Titane” rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając – ostrym szpikulcem, który wsuwa później we włosy – balony naszych oczekiwań. Alexia (Agathe Rousselle), posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz co będzie za zakrętem. Może baśń? Może horror? Melodramat? Feministyczna przypowieść o wewnętrznej przemianie? Choć wydaje się to niemożliwe, w “Titane” spotyka się wyobraźnia Davida Cronenberga, Luca Bessona i Claire Denis. Ducournau bezbłędnie łączy pozornie odległe stylistyki i światy, które tańczą, jak im zagra – na dyskotece w remizie.


Titane 2021 - Titane - 2021 - Lektor PL

Niektórzy z Was wezmą tę produkcję za kronikę dziejów Transformersów walczących z nieuregulowanym napięciem seksualnym. Jeszcze inni za hołd dla wszystkich kinowych siepaczy. Jedni i drudzy będą mieli po części rację. Sposób, w jaki działa umysł Julii Ducournau, fascynuje bez reszty. Przebijają się do naszych serc i umysłów po staranowaniu właściwie każdej komórki ciała i nie biorąc jeńców. Titane – 2021 – Lektor PL. Cudownie ożywcze jest to, że w naznaczonym przez pandemię i zmagającym się z licznymi niepokojami społecznymi świecie najlepszym lekarstwem na niepewność jutra okazują się oryginalność i kreatywność. Te, które demonstruje francuska reżyserka, są najwyższej próby.

Titane – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Rok 2021 bez Titane byłby znacznie uboższy; Ducournau uczy nas w końcu, że dla szarej codzienności przetrąconych pragnień i koślawych wyobrażeń wytyczono trajektorię ucieczkową. Ten szlak jest neonowy, czasami krwawy, ale w gruncie rzeczy wędrówka wciąż ma te same cele: albo znalezienie dla siebie kontrapunktu w innej osobie, albo poszukiwanie życia w pozornej tylko pustce. Dajmy na to na Tytanie.

Zostaw odpowiedź