Top Gun: Maverick - 2022 - Lektor PL

Top Gun: Maverick – 2022 – Lektor PL

Top Gun: Maverick – 2022 – Lektor PL. Cały film online. Po ponad 20 latach służby w lotnictwie marynarki wojennej, Pete “Maverick” Mitchell zostaje wezwany do legendarnej szkoły Top Gun. Ma wyszkolić nowe pokolenie pilotów do niezwykle trudnej misji.Top Gun: Maverick – 2022 – Lektor PL

Top Gun: Maverick to film akcji, będący kontynuacją opowieści o żołnierzu amerykańskiej marynarki wojennej. Akcja filmu przenosi widza trzydzieści lat do przodu, kiedy to Pete “Maverick” Mitchell, znany z filmu Top Gun, zajmuje się testowaniem nowych maszyn i ich pilotowaniem. Wkrótce staje na czele spec-grupy, która zajmuje się szkleniem uczestników do ważnych misji. Na jego drodze staje porucznik Bradley Bradshaw, znany jako “Rooster”, syn jego przyjaciela, który wiele lat temu zginął podczas jednej z misji.


Top Gun. Maverick 2022 - Top Gun: Maverick - 2022 - Lektor PL

36 lat temu Tony Scott wyznaczył pewien kierunek dla tego filmu, którym Joseph Kosinski musiał podążać. Głównymi bohaterami produkcji nie są przecież ludzie, a samoloty i miłość do nich. Cała reszta to tylko dodatek. To dla myśliwców widzowie wracają do tego filmu. Twórcy Top Gun: Maverick dobrze o tym wiedzą i to właśnie im dostarczają. Scenariusz nie jest nostalgiczną kopią oryginalnej części. To zupełnie nowa historia z ciekawymi bohaterami i misją o dużej wadze. Nawet udało się tam wcisnąć nienachalny romans. Wszystko świetnie zbalansowane. Nie jest to dzieło stworzone jedynie po to, by z fanów pierwszej części wycisnąć kasę.

Top Gun: Maverick – 2022 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Jednak największym atutem filmu są zdjęcia. To, co robi Claudio Miranda, jest mistrzostwem świata. Widz czuje się tak, jakby siedział w kokpicie wraz z bohaterami. Gdy oni dodają gazu, to my to czujemy. Ta prędkość wbija nas w fotele. Oglądałem ten film na wielkim ekranie IMAX i muszę przyznać, że obraz zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wszystkie te ewolucje powietrzne myśliwców są tak pięknie nagrane, że chce się je oglądać na zapętleniu. Jestem w stanie uwierzyć, że ekipa korzystała z green screenów w stopniu minimalnym, a wszystko, co widzimy, jest dziełem znakomicie wyszkolonych pilotów. Jeśli jest inaczej, to znaczy, że ekipie udało się mnie oszukać, ale wcale mi to nie przeszkadza. Top Gun: Maverick – 2022 – Lektor PL.

Top Gun: Maverick jest także opowieścią o poświęceniu, próbie odkupienia win, ale przede wszystkim o poznaniu, zrozumieniu i pokonaniu własnych słabości. Udowadnia, że przyznanie się do swoich ułomności to najtrudniejszy krok, ale ogromnie istotny, jeśli chcemy się rozwijać.

Zostaw odpowiedź