Ukryta gra - 2019 - PL

Ukryta gra – 2019 – PL

Ukryta gra – 2019 – PL. Cały film online. Akcja dzieje się w latach 60-tych, gdzie panuje kryzys kubański. Amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego.


Opis filmu

Ukryta gra – 2019 – PL. Akcja dzieje się na początku lat 60-tych. Podczas wielkiego kryzysu kubańskiego. Porwany przez amerykańskie tajne służby, wybitny matematyk ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi. Międzynarodowy turniej odbyć ma się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki.

Pobierz 2 - Ukryta gra - 2019 - PL

Link 2:

Pobierz 2 - Ukryta gra - 2019 - PL


Ukryta gra 2019 - Ukryta gra - 2019 - PL

Czym jednak byłby szpiegowski thriller bez dobrego czarnego charakteru. W tym przypadku jest nim rosyjski generał Krutow, idealnie zagrany przez Aleksieya Serebryakova, dla którego Polacy to tylko tania siła robocza mająca wypełniać jego rozkazy. Ich życie jest dla niego nieistotne. Generalnie życie ludzkie nie ma dla niego żadnej wartości. Liczy się tylko zwycięstwo oraz chwała z nim związana. Jest to jedna z tych postaci, której się nienawidzi od pierwszej sceny, w której się pojawia.

Ukryta gra [PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Reżyser Łukasz Kośmicki, dla którego jest to filmowy debiut, napisał scenariusz, który pod płaszczykiem szpiegowskiego thrillera przemyca historię okupowanej Warszawy. Stolicy zniszczonej przez Niemców, a obecnie znajdującej się pod rosyjskim butem. Moim zdaniem jest to największa wartość Ukrytej gry, pokazanie historii Polski bez tego patriotycznego patosu, jaki zazwyczaj towarzyszy naszym rodzimym produkcjom. Widzowie zrozumieją skąd u Polaków taka ogromna niechęć zarówno do Niemców jak i Rosjan. I to bez epatowania okrucieństwem wojny na ekranie. Jestem przekonany, że ten film zostanie pozytywnie przyjęty zarówno przez polską jak i zagraniczną widownię. Udowadnia, że potrafimy robić międzynarodowe kino, którego atutem jest historia, a nie hollywoodzkie nazwisko w obsadzie. Bardzo ciekawą polską produkcją jeśli chodzi o thriller jest na pewno Sala samobójców. Hejter.

Scenariusz Kośmickiego i Marcela Sawickiego jest napisany tak, by nie marnować czasu widza na niepotrzebne dialogi czy ciągnące się sceny. Akcja toczy się wartko i trzyma w napięciu. Jest miejscami przewidywalna, ale akurat w tym wypadku nie przeszkadza to w odbiorze filmu. Od początku do końca trzymamy kciuki za to, by misja Mansky’ego zakończyła się sukcesem. Natomiast wynik potyczki szachowej wcale nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Producentom bardzo zależało by ich film stał się ich wizytówką na świecie, bo w Polsce po Sztuce kochania i Bogach już ugruntowali swoją pozycję. Ukryta gra – 2019 – PL.

Ukryta gra znakomicie wykorzystuje architektoniczne walory Pałacu Kultury i Nauki, pokazując że jest to świetny budynek do realizacji filmów, o czym mam wrażenie, nasze kino dawno już zapomniało.

Jedna opinia do Ukryta gra – 2019 – PL

  • […] 1800 gramów to film, którego aspiracje przerosły najszczersze chęci i umiejętności twórców – godna odnotowania odwaga doboru tematyki wykoleiła się tu w zetknięciu z cukierkowo-świątecznym zaprzęgiem opatrzonym szyldem TVN-u. Produkcja z całą pewnością znajdzie swojego odbiorcę, jednak w tym miejscu należy do niego skierować pytanie, czy zdaje on sobie sprawę, że iluzja życia nie jest tożsama z życiem jako takim? Warto też oglądnąć inne dwie polskie produkcje takie jak Proceder czy Ukryta gra. […]

Zostaw odpowiedź