Podobnie jest z Tati Gabrielle grającą bezwzględną najemniczkę Braddock, która jest godnym przeciwnikiem dla młodego Drake’a. Nie jest jakimś niezniszczalnym wrogiem, z którym nasz bohater nie ma szans. Są raczej z podobnej ligi, co bardzo wyrównuje filmowy pojedynek.

Uncharted – 2022 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Problem mam niestety z Markiem Wahlbergiem, który jakoś nie może się w tej produkcji odnaleźć. Jest on bardzo atletycznym mężczyzną, ale zupełnie nie jest to wykorzystane przez twórców. Sullivan w filmie jest dużo młodszy niż w serii gier, co powinno dawać scenarzystom większe możliwości, by jego postać jakoś fizycznie bardziej zaangażować w fabułę. Niestety jego rola zawęża się do sarkastycznych komentarzy i w sumie niczego więcej. Jest on raczej takim cwaniakiem z New Jersey niż mentorem dla młodego Drake’a.

Uncharted jest fajnym, widowiskowym kinem przygodowym w starym stylu, w którym nie liczy się tylko charyzma głównego bohatera, ale także ciekawe zagadki. Nie jest to próba chamskiego spieniężenia znanej marki. W mojej ocenie jest to lekkie kino przygodowe, które potrafi dostarczyć widzom sporo rozrywki. Wcale bym się nie obraził, gdyby ta przygoda była kontynuowana właśnie w takim rozrywkowym duchu.