Uśmiechnij się 2022 Lektor PL 150x210 - Uśmiechnij się - 2022 - Lektor PL

Uśmiechnij się – 2022 – Lektor PL

Uśmiechnij się – 2022 – Lektor PL. Cały film online. Po tym, jak dr Rose Carter bierze udział w traumatycznym zdarzeniu z udziałem pacjentki, wokół niej zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy.Uśmiechnij się – 2022 – Lektor PL

Po tym, jak dr Rose Cotter (Sosie Bacon) była świadkiem traumatycznego zdarzenia z udziałem pacjentki, zaczyna doświadczać przerażających zjawisk, których nie potrafi wyjaśnić. Kiedy wszechogarniające przerażenie zaczyna przejmować kontrolę nad jej życiem, Rose musi zmierzyć się z kłopotliwą przeszłością, aby przetrwać i uciec od strasznej rzeczywistości.


Uśmiechnij się 2022 - Uśmiechnij się - 2022 - Lektor PL

Pod względem technicznym „Uśmiechnij się” jest produkcją absolutnie bez zarzutu. W nakręconym za średniej wielkości budżet horrorze widać multum nakładu pracy oraz wizualnej kreatywności. Idea niepokoju budzonego przez złowrogi uśmiech jest konsekwentnie rozwijana w trakcie seansu. Natomiast nie brakuje również nasączonych wisielczym humorem scen gore. Jak i ciekawego designu postaci. Uśmiechnij się – 2022 – Lektor PL.

Poza Jessiem T. Usherem, którego na szczęście na ekranie jest niewiele, cały zespół aktorski pracuje na najwyższych obrotach – epizodyczna rola Caitlin Stasey zapada w pamięć, a Sosie Bacon nadaje swojej bohaterce tragicznego wymiaru. Pracoholiczka, która praktyką w szpitalu próbuje uśpić zżerające ją poczucie winy harmonijnie łączy się z efektem klątwy, prowokując proces rozprawienia się ze swoją przeszłością.

Uśmiechnij się – 2022 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Niestety, w ogólnym rozrachunku nic – ani udana reżyseria, ani aktorstwo, ani pomysłowa praca kamery Charliego Sarroffa. Nie było w stanie uratować tego projektu przed zgrozą przewidywalności. Parker Finn tak mocno ugrzązł w koleinach sztampowej konwencji. Iż cały trud ekipy niknie w obliczu banalnych rozwiązań, nawet mimo kilku interesujących pomysłów. Inscenizowane oraz nadane Rose przejmującego rysu psychologicznego.

Ma to miejsce w formach straszenia widza – „Uśmiechnij się” to produkcja rozmiłowana w jumpscare’ach. Traktująca je jako szczytowe osiągnięcie kina grozy. Kilka z nich jest zresztą dość efektywna. Nagłe wzdrygnięcie się skwitowane nerwowym śmiechem może być częstą reakcją w trakcie projekcji. Kiedy jednak uświadomimy sobie nadużycie tej mało wyszukanej taktyki to wszelkie napięcie zostaje zabite.

Zostaw odpowiedź