Vice – 2018 – Lektor PL

Vice 2018 Lektor PL - Vice - 2018 - Lektor PL

Oryginalny tytuł: Vice

Czas trwania: 2:12:18

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Reżyseria: Adam McKay

Scenariusz: Adam McKay

Kraj produkcji: USA, Hiszpania, Wielka Brytania

Premiera w polsce: 11 stycznia 2019

Studio: Annapurna Pictures, Gary Sanchez Productions

Inny tytuł: Backseat

Ocena: 7,3


Vice – 2018 – Lektor PL


Opis filmu

Vice jest to film opowiadający historię człowieka, który dzięki swojemu upurowi przeszedł drogę od biurokraty do człowieka posiadającego realną władzę w mieście. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.


Recenzja

Zdecydowanie najmocniejszym atutem Vice jest jej kreacja aktorska. Każdy z aktorów może zaprezentować pełną gamę swoich umiejętności. Pierwszą i najważniejszą rolę gra tutaj na pewno Christian Bale. Aktor emanuje ogromnym luzem, ale w pewnych scenach, gdy one tego wymagają, potrafi wejść na mocne, dramatyczne tory, podnosząc emocjonalną stawkę swojej kreacji. Cheney w wydaniu Bale’a to człowiek tak naprawdę rozdarty wewnętrznie, niejednoznaczny moralnie, a przy tym osoba, której motywacje potrafimy zrozumieć. Bardzo dobra kreacja. McKay jednak nie pragnie dokonać trudnej wiwisekcji sfer społecznych Ameryki przez pryzmat dramatyzmu i emocjonalnego patosu. Używa za to bardzo zgrabnie satyry społecznej i kodów kulturowych. Mamy zatem żarty z wpadek Cheneya, podejścia do polityki czy nawiązań do jednej z postaci komiksowych. To sprawia, że widz w bardzo przystępnej formie otrzymuje analizę ciężkiej pod względem wagi podejmowanych problemów sfery. Widać również, że McKay doskonale tutaj operuje humorem, co jest motywem przewodnim prowadzenia narracji.

Vice to McKay w najwyższej formie. Świetnie napisane postacie i kreacje aktorskie, bardzo dobre prowadzenie narracji i operowanie różnymi formami języka kina. Uważamy, że jest to film, na który warto jednak wybrać się do kina i na pewno nie będzie to czas stracony. Ten film można oglądać również już online na naszej stronie seansikowo.pl z polskim lektorem.

Oglądaj online cały film Vice – 2018 – Lektor PL

Vice 2018 cały film online - Vice - 2018 - Lektor PL

Zostaw odpowiedź