Wdowy (2018) Lektor PL

Wdowy (2018) Lektor PL

Wdowy (2018) Lektor PL

Jest to film, który opowiada historię czterech kobiet, których nie łączy niz z wyjątkiem długów pozostawionych im przez zmarłych mężów powiązanych z grupami przestępczymi. Kobiety dochodzą do porozumienia i postanawiają wymyślić spisek, który pozwoli narzucić systemowi ich własne reguły gry.

Recenzja

Można odnieść wrażenie, że fabuła Wdów, balansuje gdzieś pomiędzy pierwszym dziełej producenta, a jego ostatnim dziełem. Akcja filmu rozgrywa się dwutorowo. Z jednej strony mamy mniejszość i cztery pokrzywdzone kobiety, które pozostałe z ogromnymi długami po ich zmarłych mężach. Z drugiej natomiast, widzimy kampanię wyborczą do rady miasta Chicago, do której kandyduje czarnoskóra kobieta z polskimi korzeniami. W tym samym czasie gdzieś indziej, biały mężczyzna biały przedstawiciel rodziny z tradycjami w lokalnej polityce. Staje on w szranki z przedstawicielem czarnoskórej społeczności. Biali kontra czarni, bogaci kontra biedni. Takie problemy będziemy oglądali na każdym kroku w filmie.

Są to genialnie wymyślone elementy układanki, które po skompletowaniu w jedną całość, dają szerszy obraz miasta, w którym przyszło żyć i toczyć walkę głównym bohaterkom. W pierwszych minutach zobaczymy na ścianie plakat wyborczy Baracka Obamy, przedmiot nic nie znaczący, ale kluczowy na końcu filmu. Ścieżka dźwiękowa jest również genialna. Już samo ujarzmienie odpowiedzialnego za ścieżkę dźwiękową Hansa Zimmera świadczy o tym, jak Brytyjczyk kontroluje wszystko, co dzieje się w jego produkcji.

Steve McQueen Tak na prawdę nie uderza z wysokiego C, choć mówi o sprawach bardzo istotnych. Nie zobaczymy tutaj jakichś bardzo skomplikowanych frazesów i dialogów. Dzięki tej produkcji McQueen powraca po kilku latach do pierwszej ligi filmowej, więc na prawdę bardzo zaskakujące byłoby to, gdyby na koncie, nie pojawiło się kilka Oscarowych nominacji, dzięki gwiazdorskiej obsadzie z Collinem Farrelem na czele. Gorąco zachęcamy do oglądnięcia tego filmu online na naszej stronie, gdy nie chcecie tracić czasu i pieniędzy na duży ekran i to z polskim lektorem.

Oglądaj online cały film Wdowy (2018) Lektor PL

Wdowy 2018 cały film online - Wdowy (2018) Lektor PL

Zostaw odpowiedź