Yang - 2021 - Lektor PL

Yang – 2021 – Lektor PL

Yang – 2021 – Lektor PL. Cały film online. Jake próbuje przywrócić do życia ukochanego towarzysza swojej córki i odkrywa, że android Yang ma swój sekretny dysk wspomnień.Yang – 2021 – Lektor PL

Jake prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną Kyrą i ich córką Miką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień. Poznając najbardziej wyjątkowe chwile z życia Yanga, Jake dowiaduje się kim tak naprawdę był, o czym marzył i co czuł, żyjąc z nimi pod jednym dachem.


Yang 2021 - Yang - 2021 - Lektor PL

Będący ekranizacją opowiadania „Saying Goodbye to Yang” Alexandra Weinsteina film Kogonady jest zatem kontemplacyjnym i drobiazgowo skomponowanym dziełem, które poddaje refleksji kwestie tożsamości, pamięci oraz więzi pomiędzy człowiekiem a maszyną. Choć to kino fantastycznonaukowe, na próżno szukać w nim futurystycznych wizji. Wręcz przeciwnie. Świat zaproponowany przez reżysera nawiązuje raczej do twórczości Yasujirō Ozu, począwszy od minimalistycznej scenografii przez wyciągnięte ze wschodnioazjatyckiej kultury kostiumy aż po statyczne kadrowanie oraz płynne przechodzenie od planów ogólnych do sugestywnych półzbliżeń.

Naczelne miejsce zajmuje w tym uniwersum przyroda, która maskuje istnienie technologicznych nowinek. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż Jake prowadzi herbaciarnię. W filiżance tego naparu bowiem – jak przekonuje bohater – można zamknąć miejsce i czas. Ceremonia jego parzenia jest w gruncie rzeczy sztuką życia. Ale czy protagonista oraz jego żona potrafią żyć? Czyż Yang, pomimo tego, iż był androidem, nie miał w sobie ostatecznie więcej energii niż oni? To Kyra i Jake, niezdolni do jakichkolwiek afektów, w przeważającym stopniu zachowują się tak, jakby byli robotami. Szalenie istotne wydaje się to, iż w jednej ze scen Yang tłumaczy Mice, czym jest szczepienie roślin. Yang – 2021 – Lektor PL.

Yang – 2021 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Ta pradawna chińska tradycja, licząca sobie bez mała cztery tysiące lat, jest techniką ogrodniczą polegającą na pobraniu tkanki jednej rośliny i przeniesieniu jej do innej, tak, by od teraz mogły rosnąć razem. To jedna z form rozmnażania i uszlachetniania flory. W niektórych partiach Państwa Środka, ze względu na trudne warunki klimatyczne, takie łączenie pozwalało nowym drzewom uodpornić się i rodzić owoce. W podobny sposób powstał Yang – poprzez spojenie natury z kulturą, tego, co żywe, z tym, co nieorganiczne. Nic zatem dziwnego, że jego brak jest odczuwalny w sercach Kyry, Jake’a i Miki – plony, które wydał (w formie skrawków pamięci) należą do najobfitszych.

Zostaw odpowiedź