Zaginione miasto - 2022 - Lektor PL

Zaginione miasto – 2022 – Lektor PL

Zaginione miasto – 2022 – Lektor PL. Podróżująca po kraju pisarka oraz model z okładki jej książki zostają uprowadzeni. Porwanie okazuje się przygodą ich życia.Zaginione miasto – 2022 – Lektor PL

Błyskotliwa, ale samotna pisarka Loretta Sage (Sandra Bullock) pisze popularne powieści romantyczno-przygodowe, na okładkach których występuje model, Alan (Channing Tatum). Alan tak się wczuł w rolę, że naprawdę myśli, że jest “Dashem” z powieści. Podczas trasy promującej swoją nową książkę Loretta zostaje porwana przez ekscentrycznego miliardera (Daniel Radcliffe), który ma nadzieję, że uda jej się doprowadzić go do skarbu starożytnego, zaginionego miasta z ostatniej powieści Loretty. Chcąc udowodnić, że Alan może być bohaterem w prawdziwym życiu, model wyrusza na ratunek. Wciągnięta w nieprawdopodobną przygodę w dżungli para będzie musiała współpracować, aby przetrwać.


Zaginione miasto 2022 - Zaginione miasto - 2022 - Lektor PL

Szkoda, że scenarzyści, a jest ich przy tym filmie wpisanych sporo, nie poświęcili tyle czasu na dopieszczenie drugiego planu. Mamy wielu bohaterów, którzy pojawiają się w sumie po nic. Czuć, że początkowo miano na nich jakiś pomysł, ale przy kolejnym przepisywaniu scenariusza gdzieś on wyparował. Najlepszym przykładem jest agentka Beth (Da’Vine Joy Randolph) czy jej asystentka. W drugiej połowie produkcji te bohaterki zaczęły chyba przeszkadzać scenarzystom. Podobnie jest z egzotycznym pilotem pomagającym Beth. Mam wrażenie, że sporo scen z nim zostało usuniętych, przez co jego rola w tej historii traci sens. Zaginione miasto – 2022 – Lektor PL.

Zaginione miasto – 2022 [LEKTOR PL, CDA, GDZIE OGLĄDAĆ, CAŁY FILM, ONLINE]

Nie znaczy to jednak, że wszyscy drugoplanowi bohaterowie zostali tak potraktowani. Mamy najemnika (granego przez Brada Pitta), który jest świetną parodią wszystkich bohaterów kina akcji wyruszających z odsieczą porwanym obywatelom. To stuprocentowy bohater ostatniej akcji! Kolejna epizodyczna rola Pitta, która kradnie film. Pewnie Zaginione miasto nie zakorzeni się na dłużej w Waszej pamięci, ale gwarantuję, że o Bradzie szybko nie zapomnicie. Aktor świetnie bawi się rolą i pokazuje, jak dużo dystansu ma do siebie. Choćby dla niego warto ten film zobaczyć.

Zaginione miasto ma swoje wady. Jest filmem nierównym, ale ma sporo dobrze napisanych żartów i świetnie nakreślone postaci. Może i nie prowokuje do głębszej dyskusji, nie ma jakiegoś przesłania, ale można się na nim dobrze bawić. Co ważne, nie wzbudza zażenowania nietrafionymi dowcipami. Jest to solidna komedia z Sandrą Bullock w roli głównej. Nie odbiega mocno swoim poziomem od Narzeczonego na niby czy Miss Agent. A to już dużo!

Zostaw odpowiedź